Jak wygląda manipulacja medialna? Zacytować fragment czyjejś wypowiedzi…

Rosja grozi Ukrainie użyciem taktycznej broni jądrowej” – czytamy fragment wypowiedzi Walerija generała ukraińskiego, który to fragment dany jako newsowy tytuł w serwisie przynosi jednoznaczne skojarzenia, dla osób które przeczytałyby tylko ten tytuł, a i dla całej reszty która przeczytałaby pobieżnie resztę mogłoby nadal oznaczać że groźba została powiedziana. Tymczasem okazuje się, że nie ma nawet potwierdzenia czy dowodu owej groźby – tak po prostu twierdzi jedynie ów generał.
Niemniej tekst poszedł między ludzi… Sam materiał najwięcej miejsca poświęca pomocy militarnej dla Ukrainy. Taka pomoc oznacza pośrednie zaangażowanie się w konflikt wojenny. Czy jest to pożądane? Na przykład dla takiego kraju jak Polska?

Nadal trwa swoisty szantaż ukraiński – „oczekiwania pomocy” ze strony NATO. Dla szaleńców pragnących wojny z Rosją, nie ma nic lepszego niż zaangażowanie struktur państw sojuszu, co w efekcie faktycznie mogłoby doprowadzić do katastrofy wojny globalnej. Jednak jak wiemy fanatycy (jakimi byli i naziści) nie liczą się z liczbą ofiar, byleby osiągnąć swój cel.
Warto dostrzec to zagrożenie.
Tak jak 75 lat temu nie chciano ginąć za Gdańsk, tak dziś nie warto ginąć za Majdan – akcję wywołaną właśnie przez neonazistów ukraińskich gloryfikujących i uznających za bohaterów kolaborantów i zbrodniarzy działających w OUN-UPA.
Są to dwa diametralnie różne przypadki – dlatego warto je szczególnie postawić jako jaskrawe zaprzeczenie ich samych.

Piotrek

Na podstawie: interia.pl

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.