Kasy online.

Doniesienie, które potwierdza dalsze uszczelnianie VATu.
Wprowadzenie nowego systemu kas rejestrujących będzie rozłożony w czasie, przy czym niektóre branże, w których wykryto największe nadużycia, objęte zostaną obowiązkiem stosowania tylko kas online, podano także. Przesyłane informacje będą w pełni zanonimizowane, jeżeli chodzi o dane nabywcy.
„Zgodnie z projektem, dopuszczono stosowanie do prowadzenia ewidencji sprzedaży kasy rejestrujące dotychczas używane przez podatników, tj. kasy z papierowym zapisem kopii oraz kasy z elektronicznym zapisem kopii. Po wejściu w życie nowych przepisów podatnicy nadal będą mogli nabywać do prowadzenia ewidencji kasy rejestrujące 'starego’ rodzaju…

Widocznie Polaka trzeba mobilizować do uczciwości…
Z drugiej strony 40 lat komuny i pseudo-uczciwości (wszystko należy do nas, a więc bierzemy co chcemy), zdegenerowało społeczeństwo straszliwie. Czy owo społeczeństwo stało się czymś zupełnie innym niż to przed wojną?
Jeżeli ekonomiczny system australijski częściowo opiera się na przedwojennych wzorcach II RP a Polacy, jako pewien ideał (nie jednostkowo) są tam szczególnie szanowani, być może jest to jakaś wskazówka dla nas.
Czy oznacza to, żeby znów dojść do podobnych efektów musi upłynąć 40 lat? Słyszę często, że muszą wymrzeć pokolenia z korzeniami z lat władzy komunistów.
Być może coś w tym jest.

Warto pomyśleć…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Kasy online.”

  1. O nagrodach: „Do zarzutów polityka Platformy odniósł się poseł Marcin Horała z PiS. Przy tej okazji wymienił całą listę nagród, jakie zostały przyznane działaczom PO. – W samym Urzędzie Miasta w Gdańsku 2 mln złotych, czyli więcej niż w rządzie, w warszawskim UM pani Hanna Gronkiewicz-Waltz też pobiła rząd w nagrodach. Krzysztof Żuk – 130 tys. ekstra, prezydent [Sopotu, Jacek] Karnowski – 46 tys. ekstra, Ryszard Brejza, 30 tys. ekstra. To wszystko są samorządowcy PO. A w parlamencie – marszałek Borusewicz – nagrody – 75 tys. w jednym roku, 66 tys. w drugim, 58 tys w kolejnym – przytoczył polityk.” to o nagrodach – https://dorzeczy.pl/kraj/61757/Horala-punktuje-PO-ws-nagrod-Zrobilem-sobie-taka-liste.html

Możliwość komentowania jest wyłączona.