Kim byli Ustasze?

Chorwaccy ustasze wymordowali nawet milion ludzi. Byli bardziej nazistowscy od samego Hitlera.
Jedną z najbardziej mrocznych plam na kartach historii narodu chorwackiego była krwawa działalność ustaszy. Członkowie tej założonej w międzywojniu chorwackiej organizacji wymordowali okresie II wojny światowej – w imię Boga i Ojczyzny – od siedmiuset tysięcy do przeszło miliona Serbów, Żydów, Cyganów i przedstawicieli innych narodów lub grup etnicznych

To wstęp do artykułu na WP. całość oczywiście za kliknięciem na link. Dlaczego o tym? Chyba niektórym z Was obiło się o uszy „Chwała Ukrainie” jednego z chorwackich piłkarzy. Jest to okrzyk ukraińskich nacjonalistów zwolenników nazizmu i III Rzeszy.
Wbrew pozorom, chorwaccy ustasze mają sporo wspólnego z banderowcami.

Pewnym wspólnym zachowaniem obu organizacji były tortury: Najbardziej popularnymi sposobami zbrodni ustaszowskich stały się obdzieranie ofiar ze skóry, odcinanie i miażdżenie ich kończyn, ćwiartowanie, masakrowanie narządów płciowych, podrzynanie gardeł, grzebanie żywcem albo podpalanie. Brzmi to demonicznie, ale o szczęściu mogły mówić te ofiary zbrodni Chorwatów, które ginęły szybko. Niewytłumaczalną bowiem tendencją wśród członków tej organizacji było zadawanie długotrwałych tortur. Zabijano szybko tylko Żydów lub Cyganów, a także Serbów, ale jedynie wtedy, gdy ustasze rywalizowali ze sobą o to kto najszybciej wymorduje największą liczbę ofiar.

Obdzierali żywcem ze skóry, niemowlęta nabijali na bagnet. Ustasze, czyli “banderowcy” Chorwacji

Jasenovac – „Auschwitz Bałkanów”
(strona 1) Okrutna śmierć zadawana prymitywnymi metodami w imię nacjonalizmu w najgorszej, szowinistycznej wersji? Polacy znają to z Wołynia i Galicji Wschodniej z lat drugiej wojny światowej. Serbowie w tym samym czasie doznali tego samego z ręki Chorwatów.

Też wspólnie się szkolili:

Z korespondencji listowej jaką prowadził Włoski rezydent OUN Jewhen Onaćkyj z J. Konowalcem wynika, że działacze nacjonaliści szkolili się wspólnie z ustaszami Chorwackimi we włoskich akademiach wojskowych. Wszystko to rzecz jasna działo się za zgodą i pod auspicjami władz faszystowskich.

Jak w tym kontekście wygląda okrzyk chorwackiego piłkarza?


Screen z FB:

Screen z FB:

(kibice z konotacjami nazistowskimi)

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.