Kolędowanie po staropolsku – Jacek Kowalski i zespół Monogamista JK.

Koncert kolęd był poprzedzony mszą za Ojczyznę.

Jacek Kowalski i Monogamista JK
Jacek Kowalski i Monogamista JK

?Wolno każdemu, może być obowiązkiem, zaryzykować wszystko, co jest jego osobistą własnością, oddać majątek, przynieść życie w ofierze. Ale bytu Polski ryzykować, jej przyszłości przegrywać nie wolno ani jednostce, ani organizacji jakiejkolwiek, ani nawet całemu pokoleniu. Bo Polska nie jest własnością tego czy innego Polaka, tego czy innego obozu ani nawet jednego pokolenia. Należy ona do całego łańcucha pokoleń, wszystkich tych, które były i które będą. Człowiek, który ryzykuje byt narodu, jest jak gracz, który siada do zielonego stołu z cudzymi pieniędzmi.?

Ten cytat został użyty podczas mszy św. w Poznaniu u Pallotynów. Celowo nie podaję Autora. Ten kto wie – to wie, a ten kto nie wie, poszuka i być może będzie bardzo zaskoczony…
Po mszy (i podczas) śpiewał Jacek Kowalski przepiękne tradycyjne polskie kolędy i jeszcze inne bardziej staro-polskie i mniej znane.

Oto i migawka z mszy św. i koncertu.

koledy_pallotyni_poznan

Na mszy św. przed koncertem.
pallotyni_koledy
Kazanie na którym padły cytowane wyżej słowa o miłości Ojczyzny.
kazanie_ojczyzna


Koncert kolęd w wykonaniu Jacka Kowalskiego i zespołu monogamista JK.
koncert_koled_jacek_kowalski

koncert_koled

koledy_kowalski

spiewacy_kolednicy_u_pallotynow

wspolne_poznanskie_koledowanie

koleduje_jacek_kowalski

Zapowiedź mszy św. i koncertu: Kolędy ? śpiewajmy w Poznaniu? Monogamista JK; Jacek Kowalski

Inne miejsce gdzie niedawno spotkałem Jacka Kowalskiego, tam pięknie mówił o Kresach Wschodnich…

Festiwal Niepodległości w Krakowie – Dzień Kresowy

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “Kolędowanie po staropolsku – Jacek Kowalski i zespół Monogamista JK.”

      1. Niemniej bycie osobą która dwa o swój kraj, miejsce w którym mieszka powinno dotyczyć wszystkich – poza komunistami (nie mylić z: socjalistami, osobami o szeroko pro społecznych poglądach, czy anarchistami) którzy z założenia chcieli zniszczyć wszelkie narody, państwowość i żyć w ogólnoświatowej komunie… tyle tylko ze to utopia – jeżeli ta komuna miałaby wyglądać tak jak z ZSRR … jak wielki wszechobecny Gułag….wyniszczający tych którzy mają odmienne zdanie,…nawet nie wrogów, ale reformatorów…- chory, zły system.

Możliwość komentowania jest wyłączona.