Komentarz do komentarza biskupów – list z Ukrainy.

Próbowałem dodać taki komentarz na stronę pod materiałem o odpowiedzi naszych biskupów na list z Ukrainy.
Mimo prób nie udawało się.
Dlatego umieszczam go tutaj:

„Bezwzględnie należy pamiętać – i unikać obłudy. Zbrodnia Ludobójstwa musi być nazwana po imieniu. I od tego momentu można zacząć mówić o wyrównywaniu win zbrodniarzy. Wybaczeniu. CO jest podstawowym warunkiem odpuszczenia grzechów podczas spowiedzi? Żal za grzechy i postanowienie poprawy. Czy taka poprawa istnieje na Ukrainie? w cieniu pomników zbrodniarzy? Bandery Suchewycza i innych? Gdzie łopoczą flagi? Czerwono-czarne?
Czy możemy tutaj mówić o szczerym żalu- biciu się w piersi? Czekamy na prawdziwy żal – wybaczamy i czekamy na usunięcie gloryfikujących SS pomników, zaprzestanie uroczystości które same w sobie świadczą o zupełnie czymś innym niż można wyczytać w liście. Pamiętamy i czekamy na szczere bez obłudy i fałszu pokajanie się. Pamiętamy też że to tylko małą część narodu ukraińskiego czyniła zło – oddajemy sprawiedliwość sprawiedliwym i nosimy o nich pamięć – w naszych sercach. W relacjach jakie słyszałem prawie wszędzie występowali tacy Ukraińcy. Co więcej wiele osób ukrywa ich prawdziwe nazwiska -jak mówią w obawie o to aby nie zemszczono się na ich obecnych krewnych. To piękny i wspaniały gest jednocześnie pokazujący prawdę o obecnej Ukrainie – fałszu i złym siłom zdobywającym tam władzę nad rządem dusz.
Ponadto najważniejsze: nie było żadnego „Konfliktu Polsko-Ukraińskiego” – było Ludobójstwo. Ponad wszelka wątpliwość. Definicja prawnika Rafała Lemkina przyjęta przez ONZ w pełni to potwierdza.
Dlaczego więc mamy tworzyć jakiś: „wspólny Dzień Pamięci Ofiar Konfliktu Polsko-Ukraińskiego”?
Chrześcijanie, katolicy są wychowywani w świadomości że jedną z nadrzędnych wartości jest Prawda.
Pamiętajmy o tym.”
Katalog wystawy Ludobójstwo OUN-UPA

pomnik_ofiar_oun_upa_wroclaw_2014
upa

konferencja_ludobojstwo_oun_upa_poczatek

oun-upa_krsy_wschodnie

Przyznanie nagród przez Panią Dyrektor ILO w Tarnowie
Przyznanie nagród przez Panią Dyrektor ILO w Tarnowie

kilka_slow_biskupa

Rekonstrukcja napisu na grobach członków UPA

Komentarz do materiału: Biskupi odpowiadają na list ukraińskich autorytetów

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Komentarz do komentarza biskupów – list z Ukrainy.”

Możliwość komentowania jest wyłączona.