Komu pomagamy? UPA na Ukrainie uhonorowana. „Dzień Obrońcy Ojczyzny”.

W celu uhonorowania męstwa i heroizmu obrońców niepodległości i integralności Ukrainy, wojskowych tradycji i zwycięstw ukraińskiego narodu, a także dalszej budowy mocnego patriotycznego ducha w społeczeństwie, postanawiam ustanowić na Ukrainie święto ? Dzień Obrońcy Ojczyzny, który obchodzony będzie corocznie 14 października„.
– jak to się ma do naszych sojuszy z Ukrainą? Wspierania jej za wszelką cenę? Nawet cenę krwi naszych rodaków, którzy ginęli okrutną śmiercią z rąk bandytów z UPA?
I oczywiście; pamiętajmy cały czas o embargu na polskie mięso na Ukrainę.
Może w końcu po tej decyzji obecnego prezydenta Ukrainy zaczniemy w końcu drapać się po głowie – i coś zmienimy w naszej polityce względem gloryfikatorów zbrodniarzy wojennych…

Przypominam stanowisko Rady Miasta Poznania w tej sprawie z zeszłego roku:
?Stanowisko Rady Miasta Poznania
w sprawie upamiętnienia ofiar Rzezi Wołyńskiej

Rada Miasta Poznania, w 70-tą rocznicę rzezi na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej, wspomina i składa hołd dziesiątkom tysięcy Polaków oraz obywateli polskich innych narodowości, zamordowanych, okaleczonych, ograbionych oraz zmuszonych do opuszczenia swoich domów i gospodarstw na Kresach Południowo-Wschodnich Rzeczypospolitej Polskiej.
Padli oni ofiarą ludobójczych mordów, grabieży oraz innych prześladowań dokonanych przez kierujących się zbrodniczą ideologią członków Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów oraz Ukraińskiej Powstańczej Armii ? często zamieszkujących te same wsie i osady.

Pamiętając o ofiarach ludobójstwa, jednocześnie z wdzięcznością wspominamy tych Ukraińców, którzy ? z narażeniem życia własnego i swoich bliskich ? ratowali polskich sąsiadów.

Wobec tego, że przez kilkadziesiąt lat, tragiczne okoliczności tych wydarzeń nie były obiektywnie badane i przedstawiane ? wyrażamy przekonanie, że jedynie pełne wyjaśnienie tej zbrodni oraz godne upamiętnienie jej ofiar ? mogą stanowić fundament trwałego porozumienia pomiędzy Rzecząpospolitą Polską a Republiką Ukrainy.?

Dokumenty do pobrania:

bip.poznan.pl/bip/uchwaly

bip.poznan.pl – archiwum-audio

( Uchwała radnych poznańskich w sprawie 70 rocznicy Ludobójstwa)

Tekst Czytelnika strony na temat 72 rocznicy powstania UPA: Powstanie UPA świętowane na Ukrainie.

Tekst ze strony ks Isakowicza: Hańba! Rocznica powstania UPA świętem narodowym Ukrainy 2014-10-14

Informacja z wp.pl z filmem pokazującym marsz nacjonalistów gloryfikujących bandytów z UPA: „Całkowite milczenie. Jakby nic się nie działo”
Cytat z materiału:
„Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin wyraził oburzenie z powodu „praktycznie oficjalnego urządzania na Ukrainie święta OUN-UPA, nacjonalistycznej profaszystowskiej organizacji”…”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.