Kościół ZA DARMO oddany grekokatolikom? Przez biskupa rzeszowskiego…

Z maila o oddaniu kościoła grekokatolikom:
„Biskup Rzeszowski oddał za darmo grekokatolikom kościół św. Trójcy na ul. Targowej w Rzeszowie. Wszystko oczywiście jak zawsze po cichu i po fakcie. Jedynie „Nasz Dziennik” odważył się sucho poinformować o fakcie w języku poprawnie politycznie.”

Z materiału:
Nie milkną komentarze w sprawie oddania kościoła pw. Św. Trójcy w Rzeszowie grekokatolikom. Wierni boją się, że wnętrze cennego zabytku zostanie bezpowrotnie zmienione.
O planach oddania kościoła pw. Św. Trójcy przy ulicy Targowej w Rzeszowie wspólnocie grekokatolickiej pisaliśmy w ubiegłym tygodniu w papierowym wydaniu Nowin. Jak ustaliliśmy, rzeszowska kuria rzymskokatolicka jest w trakcie zaawansowanych rozmów z przedstawicielami przemyskiej kurii greckokatolickiej. Żadna ze stron nie chce jednak zdradzać, dlaczego i kiedy miałoby dojść do przekazania”

Cytat pochodzi z materiału: Wierni z Rzeszowa: zabytkowy kościół nie może stać się cerkwią

Niestety, na Ukrainie musimy płacić za kościoły zwracane katolikom często całkowicie zniszczone gdzie był zakłady pracy, magazyny i tym podobne…
Są to kwoty rzędu 20-40 tys dolarów…
Tak był wykupiony kościół w Przemyślanach, gdzie była fabryka, tokarki… Po wykupie i tak ponad pół roku kościół nie był udostępniony (fizycznie oddany) parafianom. Jak mówiły władze księdzu Piotrowi – z uwagi na brak możliwości składowania maszyn zgromadzonych w kościele…

Jak to jest? Gdzie tu prawo? Gdzie równość? Kto komu się podporządkowuje?

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Kościół ZA DARMO oddany grekokatolikom? Przez biskupa rzeszowskiego…”

  1. Uwazam,ze przed taka decyzja jest obowiazkowa konsultacja z arcybiskupem Lwowskim Mokrzyckim,ktory posiada fakty i informacje jakie trudnosci maja parafianie kosciola rzymskokatolickiego na Ukrainie.Bardzo prosze doniesc to do Rzeszowa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.