Kraj bezprawia? Witamy w Polsce…

Z listu prezesa fundacji Lex Nostra, mówiącego o skazaniu za przestępstwa gospodarcze (prawdopodobnie na zlecenie)
Najpierw jednak dobitny fragment materiału:
…Podobno w więzieniu każdy siedzi ?za niewinność?. To oczywista nieprawda, ale w przypadku Mariana Wegery jest nieco inaczej. Na podstawie ciągnącej się w nieskończoność listy zarzutów przedsiębiorca został w sumie skazany na 14 lat pozbawienia wolności. Problem w tym, że zgodnie logiką i praktyką prawa gdyby nawet wszystkie te zarzuty się potwierdziły, łączna kara powinna wynieść maksymalnie 8 lat. Najprawdopodobniej byłaby też w zawieszeniu.

14 lat więzienia za przestępstwo gospodarcze? Trudno w to uwierzyć ? i słusznie. Dziś zresztą możemy przypuszczać ? szczególnie w świetle różnych ostatnich wydarzeń ? że aresztowanie Wegery i zniszczenie jego firmy było planowanymi działaniami ABW przeprowadzoną na zlecenie kogoś, komu interesy rzutkiego biznesmena wchodziły w paradę. Zresztą, w całej tej sprawie pojawia się wiele absurdów…

W liście czytamy:
„Marian Wegera już 12 rok przebywa w lubelskim Areszcie Śledczym. Przedsiębiorca, który przez lata za kratami stracił już ponad 50 milionów złotych, dawno powinien być na wolności. Ale od wielu miesięcy lubelski sąd nie umie (lub po prostu nie chce) przeliczyć dni odbytej kary na nałożone na Wegerę stawki grzywny. Czyżby prosta matematyka była dla sędziow zbyt trudna?
Więcej o sprawie na stronie fundacji: Matematyka zbyt trudna dla sądu

Ile takich spraw dzieje się w Polsce? Pamiętamy sprawę Optimusa i praktycznie zniszczenie właściciela firmy – Pana Kluskę?
To się dzieje.
Miejmy rękę na pulsie…
Nie wiadomo, kto da zlecenie na ciebie, aby pozbyć się niewygodnej konkurencji…

Piotr Szelągowski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.