„KREON 2010″ w piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej.

W dniu 10 kwietnia br. Teatr Nie Teraz zaprasza na pokaz spektaklu ?Kreon 2010? na scenie im. Ryszarda Smożewskiego w Gimnazjum nr 4 w Tarnowie o godz. 19:00.

kreon20102

Wiosną roku 2010 Teatr Nie Teraz zawiesił prezentacje swojego spektaklu pt. ?Kreon?. Dziesiąty dzień kwietnia zmienił tak wiele, że teatralna opowieść o żądzy władzy, o zdradzie, o odpowiedzialności i o Bogu zdała się
nam ?kiczowatą literacką fikcją?. Trzeba było lat, aby uporządkować w sobie myśli i emocja i móc wrócić
na scenę, aby raz jeszcze odczytać dramat Sofoklesa ?po Smoleńsku?.

Greckie polis, tak jak później średniowieczne monarchie, nie były wolne od zła, ale w swej ideowej konstrukcji miały jednoznaczną świadomość grzechu i nieuchronność kary Bożej. W efekcie, państwa zbudowane na tych tradycyjnych koncepcjach rządzenia, stały etycznie znacznie wyżej od państw współczesnych.

KREON 2010
według ?Antygony? Sofoklesa

Scenografia i reżyseria: Tomasz A. Żak

Aktorzy: Magdalena Zbylut (Ismena), Ewa Tomasik (Chór), Aleksandra Pisz (Dziewczynka), Przemysław Sejmicki (Kreon)

BILETY: 15 zł (możliwość zakupu przed spektaklem)
REZERWACJA : e-mail rezerwacja@nieteraz.pl

——
Teatr Nie Teraz (TNT) działa od 1980 r., reprezentuje ruch polskiej alternatywy artystycznej. TNT jest autorem kilkunastu premier scenicznych. W pracach teatralnych TNT istotne jest odwoływanie się do tradycji narodowych i katolickich.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.