„Księżniczka i rycerz – ideał czy przeżytek? …” – Jak poszło spotkanie?

Głos zabrali zaproszeni: ? socjolog dr Iwona Przybył, ks. Sławomir Kostrzewa ? absolwent kulturoznawstwa, dr Jadwiga Pulikowska ? doradca rodzinny, autorka książki ?O kobiecości? oraz Tomasz Budzyński ? wokalista zespołów Armia oraz 2Tm2,3. Całość poprowadziła z-ca redaktora naczelnego radia Emaus ? Katarzyna Zagórska
Księżniczka i rycerz ? ideał czy przeżytek?
Czego się dowiedzieliśmy?

Jak padła w pewnym momencie odpowiedź z sali: wiemy to wszystko co tutaj mówicie, powiedzcie nam jednak co robić?
Wydaje się że faktycznie wszystko krążyło wokół informacji jakoś tam znanych i dostępnych. Chyba jednak najbardziej wiarygodny jako „ekspert” okazał się Tomasz Budzyński, jego dowcipne i bardzo przystępne spostrzeżenia związane z życiem małżeńskim i przed małżeńskim często rozbawiały młodzież i chyba jakoś tak najbardziej docierały.
Prawdą jest, że jeżeli chodzi o życie przedmałżeńskie i późniejsze jest to tak naprawdę „karta niezapisana” i dodajmy zupełnie nieznana a także nieprzewidywalna dla młodej osoby.
Nie da się na pewno odpowiedzieć z cała pewnością co trzeba zrobić aby było dobrze. Błędów też ciężko uniknąć…
Może jedynym sposobem jest trzymać się wpojonej etyki i moralności. Szacunku przede wszystkim – dla drugiej osoby – co powiedział już na wstępie Tomasz Budzyński.
Gotowych przepisów chyba nie ma.
Za to na pewno można zauważyć idące w złą stronę wzorce cywilizacyjne.
Ogólnie spotkanie zostawiło pewien niedosyt co potwierdziłem jeszcze w krótkiej rozmowie z obecnym na spotkaniu duchownym duszpasterzem akademickim z parafii Św. Rocha.
Jakby wszystko kręciło się wokół czegoś istotnego ale w efekcie to „coś” nie wyłoniło się w sposób zdecydowany, nie wyartykułowało…
A więc młodzież, której było wyjątkowo dużo na spotkaniu, będzie musiała szukać i znajdywać sama rozwiązania.
Nakreślone na spotkaniu schematyczne ramy z konieczności bardzo ogólne muszą wystarczyć…

Księżniczka i rycerz – ideał czy przeżytek? Co to jest: godność kobiety i mężczyzny?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.