Kto zabił Niemcowa? Opozycjonista zatrzelony w Moskwie.

Sześć strzałów – cztery w plecy. Komu przeszkadzał? Czy tak prowadzi się politykę w Rosji? Kiedyś usłyszałem od kogoś kto często tam bywa, często rozmawia z Rosjanami, Ukraińcami – zna doskonale te języki.
Powiedział: tego nie da się opanować. Te narody, żyły w przemocy, powstawały w przemocy. Przemoc jest ich duchem.
Nie wierzę w to. Wierzę, że każdy ma swoją wolę. Każdy może zdecydować jaką drogą pójdzie i czego posłucha. Czy duchów przeszłości, czy też chęci życia i dawania takiej możliwości innym…

Pomijam chore jednostki, które chcą śmierci innych, dominacji nad narodami i wielu innych złych rzeczy. Jest ich na pewno mniejszość w społeczeństwie. A jednak to one kreują wydarzenia…
Jeszcze nie ma prawa, które może eksterminować (izolować od społeczeństwa) takie jednostki – nieważne kim są – politykami czy innymi decydentami. Może warto coś w tym kierunku zrobić – na całym świecie…
Czytałem o osobach, które gromadzą się tam w Moskwie, aby też zaprotestować przeciw przemocy.
Są takie osoby, w Waszyngtonie, Berlinie, Londynie czy Warszawie.
Cały problem polega tylko na jednym: na porozumieniu – zrozumieniu, że jednostki chcą wojny w imię posiadania, i manipulują narodami. Mówią im, że ten naród czy inny chce śmierci swoich sąsiadów.
To nie tak, to nie naród chce śmierci – to chorzy jego przedstawiciele. I oni są wszędzie, nie tylko w Rosji, ale też i za oceanem. Zapewne też i tutaj, w tym kraju są takie chore jednostki.
Sensem życia człowieka nie jest nienawiść do drugiego.
Tylko to co może dać drugiemu, z serca i umysłu. Jak pomóc.
Patrzmy jak wyglądają przekazy medialne – pełne przemocy i mimo misji mediów mówienia prawdy hm „obiektywnej” to co jest przekazywane jest subiektywne. Podświadomie pokazuje nam ofiary i pokazuje nam tą drugą stronę. A czasami nawet robią to wprost. Nie ma obiektywizmu. Informacje są moderowane, wybierane, modyfikowane.
Produkują nienawiść.
Nie ma miejsca w mediach na słowa, które mogą budować inną rzeczywistość między ludźmi:
Człowiek tyle jest wart, ile może pomóc drugiemu„.
W mediach króluje tylko mowa nienawiści.
Miejmy nadzieję, że ofiara opozycjonisty nie pójdzie na marne i otworzy ludziom oczy na niewyobrażalną przemoc decydentów na tym świecie. To oni chcą sterować naszym życiem, chcą żebyśmy myśleli jak nam każą.
Po to istnieją media. Według nich.

Walczmy z tym i dawajmy swoim słowem świadectwo czegoś zupełnie innego. Dosyć z przemocą i informacją o przemocy. Taka informacja buduje tylko dalszą przemoc. Nienawidzimy tych, którzy w informacjach mordują innych. Chcemy ich zabić. Za to że zabili innych. Czym się od nich różnimy?
To słowa i zdania do rozwagi. Tylko zaczątek czegoś co może uda Wam się w wolnej chwili rozważyć.
Nie budujcie napięcia, które Was zniszczy.
Nie budujcie nienawiści w Was do kogokolwiek. Nawet do wroga. Można się przed nim bronić – ale nie można nienawidzić.

Piotr Szelągowski

Doniesienie ze rosyjskiej strony internetowej o śmierci Niemcowa: rusplt.ru

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.