List z Lwowa – Bandera ma się dobrze….

„A bandera ma się dobrze, jak stał tak i stoi przy kościele św. Elżbiety, tylko że są tam teraz milicjanci i kamery, bo rosyjskie organizacje we Lwowie obiecały przy pierwszej okazji go zniszczyć. mam nadzieje, ze kiedyś to się im uda!
pozdrawiam ze Lwowa…”

Inne fragmenty listu nie dotyczące tylko i wyłącznie Bandery…

Pomnik Profesorów Lwowskich:

„…Tablicy nie ma do tej pory i chyba nie będzie już nigdy. Jak powiedział mer Lwowa, tablica jest wyżej na starym pomniku, kto chce może podejść i poczytać. A na temat trąbiących mediów o wspólnym polsko – ukraińskim projekcie co do pomnika, to wyglądało tak, że Ukraińcy wzięli tyle udziału, co dali pozwolenie i wygnali studentów Politechniki aby rozczyścili teren, skopali ziemie i posadzili trawkę, resztę zrobiła strona polska, tylko że nie do koca, bo będąc w Czarnym Lesie, min. Kunert powiedział, ze projektu tego pomnika nigdy nie podpisze, a prezydencik Wrocławia chciał się wymądrzyć. Można dużo mówić na ten temat, np. o flagach, które tam wisiały, czy polskiej delegacji, która spokojnie słuchała jak przemawia banderowiec, co mówił o usunięciu pomnika ofiar ludobójstwa we Wrocławiu, o łzach na oczach Kosteckiego i wnuczki profesora Bartla i t.d…..
[…]
Na drugim zdjęciu jest napis na tablicy, i to jest najbardziej aktualne zdjęcie !!! Taki napis pojawia się tam periodycznie i tablice zmienia Towarzystwo Opieki nad Grobami Wojskowymi…”

Chodzi o napis: „SMIERT LACHAM” – Śmierć Lachom (Lachy – pogardliwe określenie Polaków używane przez nacjonalistów ukraińskich)

Zdjęcia pomnika Bandery:
Bandera ma się dobrze na Ukrainie?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.