Mają za co nagradzać – w końcu stoją za nimi murem…

W Kijowie Instytut Polityki Światowej (IPŚ) ocenił najwyżej: Polaka Jana Tombińskiego, ambasadora Unii Europejskiej na Ukrainie, „Trzecie miejsce na tej liście przypadło ambasadorowi Polski na Ukrainie Henrykowi Litwinowi. Polaków rozdzielił przedstawiciel USA John Tefft.” nie ma to jak … jest takie jedno polskie przysłowie, które każdy zna.

Padały jeszcze takie sformułowania jak: „Udało się mu „zwalczyć kryzys zaufania” w dialogu między Kijowem a Brukselą…”
lub: „Według IPŚ „Polska, mimo dyskomfortu politycznego i etycznego, pozostaje wierna w swym poparciu dla Ukrainy i stale podejmuje wysiłki, by wspomóc przedstawicieli ukraińskich władz, którzy niezupełnie na taką pomoc zasługują”….”

Wytłuszczone „niezupełnie” a więc jednak gdzieś tam świta światełko w tunelu…

Jeszcze jedna istotna informacja: głównym warunkiem podpisania umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą jak podaje się w materiale z Interii to: „…Chodzi przede wszystkim o reformy prawa, które uniemożliwią powtórkę takich sytuacji, jak wtrącenie do więzienia przedstawicieli opozycji, b. premier Julii Tymoszenko i b. szefa MSW w jej rządzie Jurija Łucenki….”

Nieważna jest tutaj zupełnie wzrastająca korupcja i łapówkarstwo na Ukrainie i treści nacjonalistyczne coraz wyraźniej przebijające się do świadomości społecznej w tym kraju dzięki działaniom „Swobody” gloryfikującej nacjonalistów z OUN-UPA takich jak np. Bandera.

Unia wydaje się w tej materii lekko rozdwojona, nie tak dawno pisałem o decyzji UE w sprawie wzrostu ksenofobii: Europarlament wyraża swoje zaniepokojenie ksenofobią na Ukrainie.

Ważna jest obrona Pani Tymoszenko…
Cóż…

Źródło cytatów: Ukraina: Polacy wśród najlepszych dyplomatów zagranicznych

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Mają za co nagradzać – w końcu stoją za nimi murem…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.