Manipulacje medialne? Po co?

Przedstawiam materiał wskazujący na specyficzną manipulację medialną, polegający na niedomówieniach w zadawaniu pytań…

Dotyczy zawartej informacji w tabloidzie.
Wg. tej informacji ksiądz nie chciał odprawić mszy św. za zmarłe dziecko.
Jaka jest prawda wg. innego medium?
Medium w którym wypowiadają się zainteresowani (ksiądz, rodzice dziecka i babcia tegoż).
ksiądz:
W poniedziałek czy wtorek przybyli tutaj redaktorzy i zadali mi tylko jedno pytanie przy drzwiach: dlaczego nie było Mszy świętej? Nie pytali dlaczego nie było pogrzebu.”
i dalej ksiądz:
Jest to jedno wielkie zakłamanie, jak piszą, że zakopano Kubusia jakby był rzeczą. Był godny pochówek, było Słowo Boże, była cała liturgia pogrzebu, zgodnie z przewidzianymi przez Kościół obrzędami…
rodzice:
Jako rodzice śp. Kubusia oświadczamy, że artykuł szkalujący ks. proboszcza Wojciecha W. jest kłamliwy. Synuś nasz miał godny pogrzeb. nie prosiliśmy księdza proboszcza o Mszę św. i nie zamykano przed nami żadnych drzwi.
babcia:
Nie jest prawdą, że ks. proboszcz W. W. odmówił udzielenia pogrzebu mojemu wnukowi Kubusiowi. Pogrzeb odbył się zgodnie z wolą naszej rodziny. Artykuł pt. „Ksiądz nie chciał pogrzebać Kubusia” zawiera szereg kłamstw i pomówień. Nasza rodzina jest wszystkim oburzona

Po co te manipulacje? Jaki cel? Czy to nie jest przesadą? Tylko dla kilku złotych ze sprzedaży materiału z pierwszej strony?

wypowiedź księdza:

Źródło cytatów:

Oszkalowany przez tabloid ksiądz ujawnia prawdę….

Pytanie tytułowe jest jak najbardziej aktualne…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.