Materiał z Prison Planet: Udo Ulfkotte, (Frankfurter Allgemeine Zeitung).

Wyznanie dziennikarza Udo Ulfkotte, byłego redaktora Frankfurter Allgemeine Zeitung:
Byłem dziennikarzem, przez około 25 lat, byłem kształcony w tym jak kłamać, zdradzać, i by nie mówić ludziom prawdy”, Ulfkotte powiedział RT. „Byłem wspierany przez Centralną Agencję Wywiadowczą, CIA. Dlaczego? Bo jestem pro-amerykański.
Dalsza analiza jego wypowiedzi poraża i przeraża…

Niemieckie i amerykańskie media próbują sprowadzić wojnę na ludzi w Europie i sprowadzić wojnę na Rosję”, powiedział w wywiadzie dla RT. „Minęliśmy punkt bez powrotu, i mam zamiar wstać i to powiedzieć […] nie jest w porządku to czego dokonywałem w przeszłości, aby manipulować ludźmi, aby siać propagandę przeciwko Rosji, i nie jest w porządku to co robią moi koledzy, i co robili w przeszłości, ponieważ są oni przekupieni by zdradzać ludzi, nie tylko w Niemczech, ale w całej Europie. […] Bardzo obawiam się nowej wojny w Europie, i nie chcę widzieć tej sytuacji ponownie, ponieważ wojna nigdy nie przychodzi sama z siebie, mamy zawsze ludzi którzy do niej dążą i nie są to tylko politycy, ale dziennikarze też. […] Zdradziliśmy naszych czytelników, tylko po to by dążyć do wojny. […] Nie chcę już dłużej tego robić; Mam dość tej propagandy. Żyjemy w republice bananowej, a nie w państwie demokratycznym, gdzie mamy wolność prasy.”
Zagrożenie finansowe jakie jest coraz szerzej w internecie opisywane, nasuwa wiele przemyśleń: Co powinieneś wiedzieć o grupie…
„…wojna jest niestandardowym narzędziem centralizacji i utrzymania władzy i ustanowienia światowego porządku monetarnego…”
W tym kontekście można zrozumieć zagrożenia związane z próbami uruchomienia ACTA. Coraz więcej osób może dowiedzieć się o pewnych analizach, przemyśleniach, kojarzeniu nie powiązanych ze sobą faktów…
Czy to prawda?
Czy tylko populizm?
Sami musicie odpowiedzieć sobie na te pytania – przeanalizować trochę informacji, poczytać – i … pomyśleć…

Źródło oryginalne: Leading German Journalist: CIA Media Pushing for World War
Tłumaczenia fragmentów wypowiedzi dziennikarza przesłane w mailu.

Dodatkowo polecam też materiały, które pokazują lekkie zmiany w publicystyce krajowej dotyczące konfliktu na Ukrainie
(z maila):
Na onecie w przeciągu ostatnich dwóch tygodni nieoczekiwanie (czy nie jest to przypadkiem kwestia roszady na polskiej scenie politycznej?) opublikowano serię artykułów bardziej zgodnych z prawdą, aniżeli miało to miejsce w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. Zachęcam do rzucenia okiem na kilka z nich:

Winni kryzysu na Ukrainie Zachód i NATO
Rusofobia to ideologia państwowa
Rusofobia zjawisko powszechne w Polsce
Zajęcie Krymu zrobione na wzór polski
Pozdrawiam.”

Dołączam też jeszcze jedną nadesłaną wypowiedź (fragment):
Dawid Łasut:
„…Powiedzmy sobie szczerze ? krytykowane przez nas działania Putina na Ukrainie to jedno. Rozwój dialogu międzykulturowego (odwołane: Rok Polski w Rosji, festiwal w Zielonej Górze, festiwal w Mrągowie, koncert Chóru Aleksandrowa w Krakowie), wymiany gospodarczej (przecież to wymierne korzyści również dla naszych przedsiębiorców) czy stosunków dyplomatycznych (m.in. procedury wizowe) to zupełnie inna strona medalu. I na tym polu popełniamy, niestety, ostatnio sporo błędów. Z bardziej radykalnych przykładów ? mój kursant nie otrzymał przedłużenia stażu w PZPN, ponieważ otwarcie krytykował działania naszego rządu w sprawie ukraińskiej ?na swoim profilu na twitterze. A zaprzyjaźniona aktorka nigdzie nie może wystawić swojej ulubionej sztuki rosyjskiego dramaturga. To nie są, niestety, odosobnione przypadki ? i właśnie to nosi znamiona patologii…
(Dawid Łasut : Bądź patriotą ? nie ?podżegaj? do wojny! – fragment tekstu nadesłany w mailu).
Czy to jest logiczne?

W zestawieniu z tekstem z Prison Planet zagrożenie wynurza się z mroków dezinformacji medialnej.
Raz jeszcze podkreślam – powinniśmy jako kraj zdecydowanie się izolować od tego konfliktu, nie dopuścić do powstania baz NATO, a jeżeli w ogóle, to umieścić żołnierzy USA na granicy z Ukrainą, niech ją uszczelnią i bronią UE przed czymkolwiek ze wschodu – niekoniecznie Rosją. Jeżeli cokolwiek się wydarzy to oni będą walczyć pierwsi – nie nasi żołnierze.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.