Mitt Romney – USA: „kiepsko traktujemy swoich partnerów w NATO…”

Wolne tłumaczenie wypowiedzi Mitta Romney’a, który w dniu otwarcia szczytu NATO w Chicago skrytykował politykę Obamy w stosunku do sojuszników z Europy Środkowej i Wschodniej.
„Romney wypomniał także Obamie, że odwołał w r. 2009 pierwotny projekt systemu obrony rakietowej z elementami w Polsce i Republice Czeskiej, opracowany przez administrację prezydenta George’a W. Busha.

„Dwaj z naszych najcenniejszych partnerów zostali potraktowani marnie, sprawa tarczy antyrakietowej została cofnięta, a Rosja osiągnęła swój cel nie czyniąc w zamian żadnych ustępstw” – napisał Romney.

cytat za: www.wpolityce.pl

Czy może znów stajemy się nadmiernie zapatrzeni w stronę USA? Czy nie jest to rodzaj krygowania się wyborcom pochodzenia polskiego i czeskiego, mieszkającym w USA?
Osobiście nie dowierzałbym za mocno naszym znajomym zza oceanu, są daleko i nie dowidzą, też wiele rzeczy inaczej interpretują. To tam mówiło się i mówi o „Polskich obozach koncentracyjnych”… I śmieje się z polskiej armii o czym pisałem na stronie…

W Ohio na uniwersytecie śmieją się z polskiej armii

Polskie obozy śmierci już niepolskie

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.