Na Ukrainie rozejm – zawieszenie broni; walki jednak trwają.

Jak pisałem wiele razy – żadne „dogadywania się” nie dadzą rady w wyciszeniu konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Jak nie jedni to drudzy będą prowokować w zależności od sytuacji lepszej lub gorszej dla walczących stron. Ofiarami cały czas padają osoby cywilne, które nie chcą wojny. Nikt nie rozmawia o wprowadzeniu wojsk rozjemczych to jest takich, których podstawowym zadaniem byłoby rozdzielenie stron, nie branie udziału w konflikcie po jakiejkolwiek ze stron. Ukraina jest za słaba i zbyt zdemoralizowana, aby dała sobie radę z tym stanem. Można spodziewać się jedynie skrajnych zachowań i wybuchów nienawiści podyktowanych stosowaną do tej pory przemocą – zaznaczam (za Amnesty International) – po obu stronach.
Niestety, tak naprawdę nikomu nie jest na rękę stan pokoju. Lepiej

żeby konflikt się tlił, aby można było stosować metody nacisku politycznego, siłowego – w każdym z kierunków.
Daje to otwarcie na każde rozwiązanie. A cywile cierpią, giną dzieci i wzrasta wzajemna nienawiść.
Kogo to jednak interesuje (w sensie tych, którzy mieliby możność zatrzymania konfliktu, decydentów europejskich czy tych z poza oceanu)?

Jakie jest moralne uzasadnienie wspierania walki „złych” ze „złymi” z naszej strony?
Sowieccy aparatczycy i nacjonaliści ukraińscy wzorujący się na Banderze i jawnie używający symbolów III Rzeszy?
Kto „lepszy” dla nas?
A może obie te grupy w odstawkę?
http://youtu.be/TdkgqrUFwFE
Opinia społeczna jest za bardzo podzielona i do tego urabiana- manipulowana. Nie może podjąć trwałej decyzji wstrzymującej działania zbrojne – gdzie w ogóle jest miejsce na działania ONZ? Czy ktokolwiek przyzwala na takowe?
Żyjemy w czasach niesamowitego zdziczenia, braku poszanowania dla życia ludzkiego i obłudy.

Piotr Szelągowski

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “Na Ukrainie rozejm – zawieszenie broni; walki jednak trwają.”

  1. Z maila:
    „Piotrek, lać tych z Azov

    Широкино находится под контролем ополченцев. 17 февр. 2015 г.

    Репортаж спецкорра Анна-Ньюс из района Мариуполя, где бойцы ДНР выбили село Широкино онацистов батальона Азов. Бойцы захватили фашистский флаг батальона. Нацисты насилуют и грабят жителей Мариуполя и пригородных сел.
    http://youtu.be/TdkgqrUFwFE

  2. Są kraje, które sprzedają broń państwu, prowadzącemu wojnę z innym, ale i tamtemu też sprzedają, żeby wojna trwała. To jest zdolność niszczenia – mówił Franciszek. Jego zdaniem w sercach ludzi drzemią złe intencje. Ale mamy też – przypomniał – Ducha Świętego, który nas zbawia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.