Najnowsza broń rosyjska; śmigłowiec szturmowy Mi-28N Havoc.

To odpowiednik amerykańskiego Apache’a. Lepszy? Gorszy? Prace trwały „tylko” 40 lat. Niemniej może przez ten czas znacząco udoskonalono odpowiednik amerykańskiej maszyny… AH-64 ma konkurencję???

Maszyna wygląda solidnie. Przeznaczona ma być głównie do walki z bronią pancerną, a także zadań szturmowych. Jak będzie spisywała się w boju? Nie wiadomo… I może lepiej dla wszystkich byłoby aby nikt nigdy się tego nie dowiedział..
Może jednak warto byłoby nabyć takie śmigłowce od Rosjan, aby trochę Amerykanów „przeczołgać”? Może offset z Rosjanami okaże się ciekawszy niż z naszymi hmmm… – sojusznikami zza oceanu.

Mała dygresja: gdybyśmy jako ludzkość przeznaczali przynajmniej 50 % wydatków, które idą na zbrojenia, dawno mielibyśmy stałą bazę na Księżycu, stacje kosmiczne (zamieszkałe) wokół planety, a i być może byłaby stacja badawcza na Marsie…
My jednak… – wolimy wygrażać paluchami sobie nawzajem…
Jak nam to wróży?

Niektóre dane śmigłowca:

Engine: (Turboshaft) Isotov TV3-117VMA
Range: 470 km.(292 miles)
Armament: One 30 mm.cannon 2A42; air-launch-rocket; 80 of calibre 80 mm; 20 of calibre 130 mm.
Antitank missiles „Ataka” Radio guided, 8 km. range can launch fire-and-forget missiles

O śmigłowcu:
www.thaitechnics.com

www.defense.gouv.fr

militaryrussia.ru

(zdjęcie pobrane z rosyjskiej strony: http://forums.eagle.ru/showthread.php?t=17559)
Adres fotografii: MI 28N

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.