Następny list-protest w sprawie Ludobójstwa.

Poniżej treść cytowana ze strony blogmedia24.pl z komentarzem i treścią listu otwartego:

List otwarty do Bronisława Komorowskiego – w związku z 68. rocznicą Krwawej Niedzieli, która miała miejsce 11 lipca 1943

Redakcja BM24, czw., 09/06/2011 – 11:10

W lipcu 2010 r. napisaliśmy do prezydenta elekta Bronisława Komorowskiego list otwarty – apel o podjęcie działań mających na celu uznanie zbrodni wołyńskiej za ludobójstwo. W tym roku musimy niestety ponowić ten apel, ponieważ zapowiadana jest uroczystość, na której dojdzie do zrównania zbrodni UPA z akcją odwetową AK. Administracja prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i Kancelaria Prezydenta Bronisława Komorowskiego przygotowują się do

upamiętnienia polskich ofiar zbrodni w Ostrówkach na Wołyniu oraz Ukraińców, którzy zginęli we wsi Sahryń na Lubelszczyźnie.

Z nieoficjalnych informacji od organizatorów wynika , że prezydenci mieliby wspólnie udać się w te miejsca 30 sierpnia. W lutym ukazujący się w Kijowie tygodnik „Ukraiński Tydzień” podał, z powołaniem na szefa Kancelarii Prezydenta RP Jacka Michałowskiego, że uroczystości w Ostrówkach i Sahryniu odbędą się latem. Ustalenia takie miały zapaść na początku lutego, podczas rozmów Komorowskiego i Janukowycza w Warszawie.

Ponieważ zbliża się kolejna rocznica Krwawej Niedzieli, która miała miejsce 11 lipca 1943 a która jest symbolem wszystkich zbrodni OUN-UPA z lat 1939-47, dokonanych na ludności polskiej, żydowskiej, ormiańskiej oraz ukraińskiej, proponujemy wysłanie kolejnego listu otwartego do prezydenta Bronisława Komorowskiego.

List otwarty do Bronisława Komorowskiego

Redakcje Niepoprawni.pl i Blogmedia24.pl wspólnie wystosowały list do Bronisława Komorowskiego. Oto jego treść:

List otwarty do Bronisława Komorowskiego

Prezydenta Elekta Rzeczypospolitej Polskiej

W imieniu bestialsko pomordowanych ofiar!

W imieniu współczesnych i przyszłych pokoleń Polski i Ukrainy!

W związku z 67. rocznicą Krwawej Niedzieli, która miała miejsce 11 lipca 1943 a która jest symbolem wszystkich zbrodni UON-UPA z lat 1939-47, dokonanych na ludności polskiej, żydowskiej, ormiańskiej oraz ukraińskiej, zwracamy się do Pana Prezydenta z apelem o podjęcie działań mających na celu uznanie zbrodni wołyńskiej za ludobójstwo.

Aby tragiczne wydarzenia nie miały już nigdy miejsca, należy stanąć wobec nich w prawdzie i pokorze. ?Historia magistra vitae est?. Ta łacińska fraza ma zastosowanie wtedy i tylko wtedy, gdy wydarzenia historyczne są obiektywnie znane i gdy dyskusja o nich jest możliwa w atmosferze otwartości i szczerości. W przeciwnym razie jesteśmy skazani na powtarzanie błędów z przeszłości.

Postawę taką należy przyjąć także wobec wydarzeń na Wołyniu, włączając w to ich uwarunkowania i przyczyny. Wierzymy, iż pojednanie, przebaczenie i budowanie prawidłowych relacji między Narodami jest możliwe tylko wówczas, gdy jest oparte na prawdzie.

Uważamy, że pierwszym, koniecznym, zdecydowanym krokiem do przezwyciężenia tego balastu zła powinno być uznanie pogromów wołyńskich za ludobójstwo. Wydarzenia, do których się odnosimy, wyczerpują znamiona ludobójstwa zapisane w Konwencji ONZ w sprawie Zapobiegania i Karania Zbrodni Ludobójstwa z 9 grudnia 1948 r. Do tej pory, mimo usilnych starań różnych organizacji, osób prywatnych obywateli Polski i Ukrainy, potomków ofiar, nie udało się przedstawić prawdziwego oblicza tych wydarzeń. Bez tego każda próba przezwyciężenia tego historycznego impasu skazana jest na porażkę

Niezależnie od w/w działań lub ich zaniechania, zwracamy się do Pana z prośbą o niezwłoczne ustosunkowanie się do naszego apelu/listu.

Z wyrazami szacunku,

Redakcje serwisu niepoprawni.pl i blogmedia24.pl

blogerzy i internauci


Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Następny list-protest w sprawie Ludobójstwa.”

  1. poczekajmy na przedterminowe wybory prezydenckie, zakładając, że po październikowych wyborach ekipa „nocnej zmiany” zostanie odsunięta od władzy, albo do zakończenia kadencji i kolejnych wyborów, bo z wielkim przyjacielem „pomarańczowych” nie ma co w ogóle dyskutować, póki co lepiej w tych sprawach zwracać się do Wiktora Janukowycza, to Polak i kresowy szlachcic, wprawdzie powoli, ale robi porządek z „pomarańczową” banderowską hołotą

Możliwość komentowania jest wyłączona.