NE – Krzysztof Wyszkowski: „Nie przeprosiłem i nie przeproszę Wałęsy za moje słowa prawdy”

Informacja cytowana z Nowego Ekranu:

„Wobec pojawienia się w mediach (WP) publikacji o treści niezgodnej z prawdą, jakoby Krzysztof Wyszkowski na łamach TVN „wykonał wyrok sądu i przeprosił Wałęsę” publikujemy dementi Pana Krzysztofa.

W dniu 19 listopada 2012 r. po ?Faktach? TVN zamieszczono komunikat, w którym Lech Wałęsa sam siebie ? w moim imieniu ? przeprasza za nazwanie go przeze mnie tajnym współpracownikiem o ps. ?Bolek?.

W związku z nieprawdziwymi informacjami jakobym ?wbrew wcześniejszym zapowiedziom, wykonał wyrok sądu i przeprosił b. prezydenta Lecha Wałęsę za zarzucenie mu współpracy z SB? (depesza PAP z godz. 21.18 z 19 listopada br.) oświadczam z całą odpowiedzialnością, że podtrzymuję swoje słowa, które stały się podstawą wytaczanych mi przez Lecha Wałęsę procesów. Nie przeprosiłem i nie przeproszę Wałęsy za moje słowa prawdy.

Nawet najbardziej bezprawne wyroki i najgłośniej propagowane przez telewizje i inne media ?przeprosiny? nie zagłuszą prawdy o agenturalności Lecha Wałęsy, którą wybitni przedstawiciele opinii publicznej streścili w oświadczeniu z 23 maja 2012 r.:

?1. Lech Wałęsa był w latach 70. (rejestracja czynna obejmuje okres 1970-1976) tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa o ps. ?Bolek?;

2. Donosił na kolegów i brał za to pieniądze;

3. W okresie urzędowania Lecha Wałęsy jako Prezydenta RP, wypożyczył on podstawowe dokumenty dotyczące swojej osoby, z których najważniejsze zaginęły i nigdy nie zostały zwrócone do archiwum?.

Krzysztof Wyszkowski

Gdańsk, 19 listopada 2012 r.

Trzy godziny temu PAP podał a WP puściła dalej

Były działacz Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, wykonał wyrok sądu i przeprosił byłego prezydenta Lecha Wałęsę za zarzucenie mu współpracy z SB. Przeprosiny zostały wyemitowane w telewizji.

„W dniu 16 listopada 2005 roku w programach informacyjnych 'Panorama’ 2 programu TVP i 'Fakty’ telewizji TVN wyemitowano moje oświadczenie, iż powód Lech Wałęsa współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa i pobierał za to pieniądze. To oświadczenie stanowiło nieprawdę i naruszało godność osobistą i dobre imię Lecha Wałęsy, wobec czego ja, Krzysztof Wyszkowski, odwołuję je w całości i przepraszam Lecha Wałęsę za naruszenie jego dóbr osobistych” – napisano w oświadczeniu.

W prawomocnym wyroku z marca 2011 r. Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał Wyszkowskiemu przeproszenie byłego prezydenta za wypowiedź w telewizji z 16 listopada 2005 r., w której nazwał Wałęsę tajnym współpracownikiem SB. W tym samym dniu były prezydent otrzymał od IPN status pokrzywdzonego i zapowiedział, że będzie od tego momentu pozywał do sądu osoby, które nadal będą twierdzić, iż był agentem służb specjalnych PRL.

Zgodnie z wyrokiem przeprosiny miały ukazać się w lokalnej „Panoramie” TVP2 oraz „Faktach” TVN.

W maju 2011 r. Wyszkowski wydał oświadczenie, w którym napisał, że nie zamierza przepraszać Wałęsy. Argumentował m.in., że sąd może orzec o obowiązku przeprosin, ale – jak dowodził Wyszkowski – „nie może go zmusić, czy nakłaniać, do złożenia konkretnie sformułowanego oświadczenia, jeżeli miałby głosić nieprawdę, zaświadczać coś, o czym nie jest przekonany, albo – czego zupełnie nie rozumie”. Wyszkowski wyjaśniał także, iż wykonanie wyroku sądu poprzez oświadczenia w dwóch telewizjach to wydatek rzędu „setek tysięcy złotych”, co przekracza jego finansowe możliwości.

Czy PAP uznaje nazistowską metodę, że kłamstwo tysiąckrotnie powtórzone staje się prawdą?

http://youtu.be/682ThAWE0ds


To jak w końcu jest z tą Prawdą???

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “NE – Krzysztof Wyszkowski: „Nie przeprosiłem i nie przeproszę Wałęsy za moje słowa prawdy””

Możliwość komentowania jest wyłączona.