Niemcy mają dość Euro-Komuny…? I bajek o SUPER – euro walucie…

Już pisałem (28 września 2010) o ewentualnym ponownym wprowadzeniu Marki przez Niemców, takie słuchy krążyły jak widać w 2010 roku. Teraz nabierają rozpędu…

Był to taki mały anons pewnych problemów, jakie pojawiły się już wtedy na horyzoncie ( Zadłużenie kraju rośnie, a Rząd nic..(nie robi). Za Odrą; Marka 2.0?
Z kolei całkiem niedawno pisałem o „szalonych” (w tym kontekście) działaniach naszych „nieomylnych” polityków zmierzających do wprowadzenia nas w strefę finansową Euro: A więc ?wcisną? nam Euro-Walutę? ? Na pohybel? ale kogo? No,? Polski?
W tej opcji pojawiające się informacje o nowej partii niemieckiej AfD, której hasłem jest: „Nie potrzebujemy euro, domagamy się powrotu do walut narodowych” – raczej zaprzecza paru głosom niezorientowanych zupełnie w niezadowoleniu po tamtej stronie granicy z „cudownej” waluty pt. Euro. Do dziś pamiętam wypowiedź jednego znajomego Niemca zaraz po wprowadzeniu tej waluty, ze mleko które kosztowało 0,50 fenigów, nie podrożało w ogóle ponieważ zaczęło kosztować 0,50 eurocentów (przelicznik: 2 marki za 1 euro).
?Wprowadzenie euro było historycznym błędem, który wymaga naprawy. Doprowadziło do podziału Europy na biedne Południe i odnoszącą gospodarcze sukcesy Północ ? – mówi nowo wybrany szef partii AfD, Bernd Lucke profesor makroekonomii (Uniwersytet Hamburg)
Zapraszam do analizy tekstu: Nowa niemiecka partia nie chce euro Alternatywa dla Europy?
Żeby było jasne: nie jest to jedyne polskie źródło, które o tym pisze…:
„Nowo powstała Alternatywa dla Niemiec, która jest za rozwiązaniem strefy euro, zyskuje poparcie w Niemczech. Może zagrozić Angeli Merkel w miękkim przejściu do trzeciej kadencji.
Niszcząc wspólną walutę, Niemcy najlepiej wypełnią swój historyczny obowiązek promowania pokoju w Europie – oświadczył niedawno szef pierwszej w tym kraju partii zrzeszającej eurosceptyków.”
Partia wrogów euro grozi Merkel. Czy Niemcy doprowadzą do rozpadu strefy euro?

„Ugrupowanie swój program przedstawiło w połowie marca. Szybko zaczęło cieszyć się ogromną popularnością. Z ostatniego sondażu wynika, że gdyby wybory w Niemczech miały się odbywać właśnie teraz, swój głos na tę partię oddałoby aż 26 procent wyborców.
W lawinowym tempie przybywa członków partii ? dwa tygodnie temu zarejestrowanych było aż 6000 osób. Na jutrzejszy, pierwszy kongres, w trakcie którego oficjalnie zaprezentowany zostanie program partii ma przybyć co najmniej 1500 osób. To znacznie więcej, niż może pomieścić zarezerwowana na tę okazję sala w hotelu InterConti w Berlinie.”

Warto się zastanowić nad poruszanymi przez tą partię zagadnieniami…
TO niemieckie podejście wybitnie się mi podoba.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.