Niewypały i wykopki kolekcjonerzy broni i śmierci…

Wykrywacze i poszukiwacze. Ciągle jeszcze tyle lat po wojnie można znaleźć dużo w ziemi i nie tylko. Szczególnie na wschodniej ścianie, gdzie infrastruktura (a raczej jej brak) pozwoliła na liczne kryjówki, także ludzkie zachowania…
W końcu trza być gotowym na najgorsze…
Z czego wynika ta chęć do posiadania broni? Czy powodem jest potrzeba dominacji nad innymi, czy to zwykłe kolekcjonerstwo, a może chęć poczucia bezpieczeństwa.
Coś w ludzkim umyśle chce mieć przewagę…

„…stróże prawa ujawnili podczas przeszukania blisko 200 sztuk amunicji oraz kilka sztuk nielegalnej broni palnej ukrytej w garażu…”
źródło: Józefów: Lud się zbroi. Policja odkryła arsenał nielegalnej broni i amunicji

„…znaleziono łącznie pięć sztuk broni, tj. jedną sztukę broni długiej i cztery sztuki broni krótkiej. Znaleziono także 140 sztuk amunicji różnego kalibru oraz różne materiały wybuchowe w postaci proszku, granulatu i bryłek o łącznej wadze 1,4 kg…”
źródło:Obsza: Sprzątał garaż, znalazł broń, amunicję i materiały wybuchowe

„…Broń wyposażona była w lunety i tłumiki, do jednej przymocowana była lampa. Mundurowi zabezpieczyli także 46 sztuk amunicji….”
źródło: Stary Bidaczów (gm. Biłgoraj): 36-latek się zbroił. Nielegalnie

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.