Nikolas Nikas w Polsce. Seria wykładów konsultanta Prezydenckiej Rady Bioetycznej w Waszyngtonie

Na zaproszenie Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris po raz drugi z cyklem wykładów przyjedzie do Polski Nikolas Nikas – prezes Bioethics Defense Fund – prawniczej organizacji podejmującej działania na rzecz prawa do życia i wolności sumienia w USA i na całym świecie.

Nikolas Nikas jest cenionym specjalistą umiejętnie prezentującym fakty dostarczane przez nauki przyrodnicze oraz medycynę w perspektywie prawnej i politologicznej. Dzięki Fundacji Obrony Bioetyki może swą wiedzę i umiejętności angażować na polu prawodawstwa, postępowań procesowych, edukacji i w mediach.

Nikas jest znanym w USA i na świecie ekspertem w odniesieniu do takich zagadnień jak aborcja, prawa sumienia w służbie zdrowia, klonowanie i badania na ludzkich komórkach macierzystych, asystowane samobójstwo. Uczestniczy w wielu postępowaniach sądowych dotyczących tej problematyki, m.in. klonowania człowieka, badań na komórkach macierzystych, praw sumienia w służbie zdrowia, procedur klinicznych oraz stanowych ograniczeń dotyczących tzw. późnych aborcji. Był niegdyś konsultantem Prezydenckiej Rady Bioetycznej w Waszyngtonie, stawał przed Senatem USA w sprawach dotyczących aborcji i wolności słowa.

Harmonogram spotkań i wykładów Nikolasa Nikasa w Polsce na stronie KSD: Cykl wykładów Nicolasa Nikasa

Spotkanie w Poznaniu:

9 maja (piątek)
Poznań

godz. 11:00 Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Collegium Iuridicum Novum, al. Niepodległości 53, sala 4.8 ? wykład Nikolasa Nikasa pt. ?Human cloning and steam cell research: scientific, legal and moral implications?.

Organizator: Koło Naukowe Prawa Medycznego Lege Artis

Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.