October Baby – jeszcze dziś w Poznaniu jeden seans

Doczekaliśmy czasów jak za komuny – są filmy które są pokazywane w drugim obiegu – i to jest jeden z nich. Ponieważ mówi o … miłości…

„Uczyli nas że to tylko tkanka, a ja widziałam tylko twarz dziecka” – cytat z filmu. Osoba grająca rolę matki, która chciała zabić swoje dziecko, faktycznie 20 lat wcześniej zabiła… Nie grała, jak sama przyznała, momentu kiedy odczytywała na kartce „Wybaczam Ci” – od w zasadzie cudem ocalałej swojej córki, która przeżyła aborcję na sobie…

Olbrzymie wzruszenie, uczucia, emocje. Film mówi o tym wszystkim, jednakże w dzisiejszym świecie to niemodne, lepiej obejrzeć horror, sensację czy inne kino „śmieciowych emocji” niż przekaz o głębi uczuć tkwiących w istocie ludzkiej.

Jeszcze dziś można film obejrzeć na Morawsku ul Umultowska – godzina 18.30 sala 121 Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa.

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.