Odpowiedź z Ukrainy na apel Komorowskiego. Wypowiedź Tomaszewskiego…

Ukraina się broni. Na ile niewygodnie dla reszty Europy? Jak to powiedział dziś mój kolega prawnik w rozmowie telefonicznej: „jak w Chinach była olimpiada to nikt jakoś nie pamiętał o prawach człowieka” – no właśnie…; co to za lobby tak walczy o Timoszenko?

Czy to nie to samo lobby polityczne, które boi się precedensu? Za działalność polityczną kara więzienia? Po necie w różnych miejscach sporo można poczytać na ten temat. I na Interii się znajdzie i gdzie indziej też. Ludzie są jednak domyślni… I dobrze. Niech politycy wiedzą, że można ich zmienić jak… pieluchę u niemowlaka… i z takich samych powodów…(bo przecież używana się brudzi, wraz z czasem używania) – TO nie moja myśl, niestety nie zapamiętałem nazwiska cytowanego autora owej jakże trafnej uwagi, którą przekazał mi kilka godzin temu kolega Radek.
Niemniej uwaga niezwykle trafnie dobrana i doskonale ilustrująca problem.

Wróćmy do Timoszenko:
„Dziękujemy za troskę, ale…”

Dziękujemy kolegom w Europie za troskę, ale oni czasem nie potrafią zrozumieć, że na Ukrainie osoby na wysokich stanowiskach państwowych łamiąc podstawowe zasady potrafią wziąć w swoje ręce więcej władzy, niż pozwala prawo. Chociaż w Europie taką sytuację trudno sobie wyobrazić
Powiedział Deputowany Wołodymyr Olijnyk.

Moim zdaniem to stwierdzenie o bardzo delikatne i kurtuazyjne ujęcie problemu. Obserwując sporadycznie to co się dzieje na Ukrainie, a także wymieniając poglądy z osobami tam żyjącymi dochodzę do przekonania że, to wierzchołek góry lodowej zaledwie…

Z kolei Pan Tomaszewski bojkotuje co się da a nawet stwierdza:
Mnie jest bardzo smutno, proszę mi wierzyć, pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, kiedy ja, powiedziałem to już pół roku temu, że wstyd mi, że kiedykolwiek grałem w reprezentacji Polski i w koszulce z białym orłem, która teraz jest profanowana„.

Mnie też jest smutno, że ktoś taki wyrzeka się swojej chwały, jaką tworzył dla tego orła, na koszulce. Chwały sportowej, której był twórcą. W zupełnie innych odmiennych czasach i z zupełnie innych powodów.
Pamiętam jak Pan Boniek swego czasu w komentarzu do działań naszej drużyny na jednym z nieudanych występów powiedział z żalem: „My wtedy graliśmy dla tego orzełka na koszuli, teraz grają dla pieniędzy” – może to niedosłowny cytat, kontekst i wymowa są jednak zrozumiałe…
Jak rozumiem z kolei Pan Tomaszewski skreśla swoje czyny.
Swoje wspaniałe występy, które podziwiała wielka część Polski…, i ja…
TO nieważne, nie liczy się.
Dlaczego?
Dlatego, chociaż mi nie po drodze z PO, w pełni rozumiem pomysł zaproponowany przez przedstawicieli tej partii mówiący o zrzeknięciu się pieniędzy z tytułu świadczeń, które pobiera, ponieważ był medalistą olimpijskim (Montreal 1976 rok).

Smutne…
Dlatego życzę naszym chłopakom aby unieśli się honorem i pokazali na co ich stać, nie dla pieniędzy, ale właśnie dla tego …ORZEŁKA….

Piotrek

Cytaty zaczerpnięte z artykułów na stronach:
Odpowiedź na apel Komorowskiego: Tymoszenko nie skazano za politykę

Tomaszewski nie będzie kibicował polskiej kadrze. Posłowie PO: To niech odda świadczenie olimpijskie

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Odpowiedź z Ukrainy na apel Komorowskiego. Wypowiedź Tomaszewskiego…”

  1. „właśnie dla tego …ORZEŁKA…”
    którego swego czasu solidarnościowy PZPN usiłował usunąć, bo zdaje się nie pasował do internacjonalistycznej wizji Europy

Możliwość komentowania jest wyłączona.