Orwellowski „1984” coraz bliżej….

Wyszukiwarka Google scala informacje o użytkownikach. Totalna kontrola i inwigilacja…

„Google ogłosił we wtorek, że będzie łączył dane użytkowników tj historię ich e-maili, przeglądanych filmów wideo, aktywności społecznościowych i innych usług, mówiąc że stworzy to piękne proste i intuicyjne doświadczenie dla użytkowników. W ten sposób Google będzie tworzyło pełen profil użytkowników, sprzedając informacje pod ?najbardziej przydatne? reklamy czy namierzając najbliższych internetowych znajomych.

Będą zbierane i łączone z kontem dane dotyczące urządzenia (takie jak model sprzętu, wersja systemu operacyjnego i unikalny identyfikator urządzenia, a także informacje o sieci komórkowej, w tym numer telefonu). ?Identyfikator urządzenia i numer telefonu mogą zostać powiązane z kontem Google?.

Kolejne kwiatki w nowej licencji to zbieranie informacji o:
– szczegółach dotyczących sposobu korzystania z usługi, np. wyszukiwane hasła;
– dane z dziennika połączeń telefonicznych, takie jak numer telefonu użytkownika, numer rozmówcy, numery docelowe przekazywania, daty i godziny rozmów, czasy trwania rozmów, ustawienia przesyłania wiadomości SMS oraz typy połączeń telefonicznych.
– adres IP;
– dane o działaniu urządzenia, m.in. o awariach, aktywności systemu, ustawieniach sprzętu, typie i języku przeglądarki, datach i godzinach przesyłanych żądań oraz odsyłających adresach URL;
– pliki cookie, które mogą jednoznacznie identyfikować daną przeglądarkę lub konto Google.”

A więc idzie, nowe które w pełni uzależni… i będzie kontrolowało…

„…Google będzie zbierał wszystkie dane z GPSów umieszczonych w urządzeniach poprzez które używa się usług: ?Jeśli użytkownik korzysta z usługi Google, która uwzględnia jego lokalizację, możemy gromadzić i przetwarzać informacje na temat rzeczywistego miejsca pobytu użytkownika, takie jak sygnały GPS wysyłane przez jego komórkę. Możemy również stosować różne technologie, aby określić tę lokalizację, w tym dane z czujników urządzenia, np. dotyczące pobliskich punktów dostępu do sieci Wi-Fi czy stacji bazowych sieci komórkowej.?

Google będzie zapisywało unikalne numery aplikacji. ?Ten numer wraz z informacjami na temat danej instalacji (takimi jak typ systemu operacyjnego i numer wersji aplikacji) może zostać wysłany do Google, gdy usługa jest instalowana lub odinstalowywana bądź okresowo kontaktuje się z naszymi serwerami (np. w celu automatycznej aktualizacji).? Czy chodzi również o numery seryjne oprogramowań firm trzecich nie zostało określone….”

Źródło: Prison Planet (planeta więzienna)


Zdjęcie pobrane z Prison Planet.pl:

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Orwellowski „1984” coraz bliżej….”

Możliwość komentowania jest wyłączona.