Osiedlowe place zabaw, a kupy psów…

Dziś, w ostatni dzień kampanii po kolejnych owocnych rozmowach okazuje się, że dwoma niekwestionowanymi problemami naszego osiedla są niesprzątane kupy psów, oraz nieogrodzone place zabaw.
Wygląda jednak na to, że jest to zbyt poważne wyzwanie dla obecnej rady.

Czy wyobrażacie sobie, że dziś jednym z najpoważniejszych wyzwań dzieci i ich rodziców podczas zabaw na ?placu zabaw? nie jest dylemat, w jaką zabawę czy grę zagrać tylko, co zrobić by podczas zabawy nie wdepnąć w ani jedną psią kupę. Nieodpowiedzialność ludzi przekroczyła już wszelkie granice, być może, jednak zwierzę dla niektórych to zbyt wielkie wyzwanie.

Sposobów na rozwiązanie tych problemów może być wiele, myślę, że zmasowane działanie będzie rozwiązaniem tego problemu. ?Kiedy wszyscy właściciele psów będą po sobie sprzątać tak jak w Paryżu?? ? zapytała mnie jedna starsza pani, posprzątają, jeśli będą mieć taką możliwość i potrzebę. Pierwszym krokiem powinno być, zatem odgrodzenie wybranych terenów, na których psy mogłyby sobie swobodnie biegać. Drugim punktem powinno być rozmieszczenie odpowiedniej ilości śmietników, do których można by wyrzucać woreczki, kolejnym krokiem jest wyuczenie tego poczucia porządku za pomocą egzekwowania przepisów miejskich.

Ponadto na dobry początek można ogrodzić place zabaw i odgrodzić je niejako od tego niekończącego się o ironio zagrożenia, ze strony psich odchodów.

To są naprawdę proste i niejako podstawowe postulaty wielu rodziców, którzy w dzisiejszych czasach chcieliby spędzać czas wolny ze swoimi dziećmi na osiedlowych ?palcach zabaw?.

 

Mam nadzieję, że jutro to się zmieni, ale póki co, miejsce dziecięcych uciech stało się prawdziwym wyzwaniem dla saperów.
Idzie Nowe
 

DSCF4938DSCF4941

Clipboard03

minefield

 

 

 

Zmień to, Jutro !!!


materiały:
zdjęcia własne oraz obraz z internetu:

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://dylanorchard.com/wp-content/uploads/2015/02/minefield.jpg&imgrefurl=http://dylanorchard.com/poetry/unknown-minefield/&h=400&w=400&tbnid=QK_O3tSxvFPnkM:&zoom=1&docid=lX5inF5XIJmILM&ei=C6INVfaIMoXiaPrVgJAD&tbm=isch&ved=0CC8QMygQMBA&biw=1280&bih=890