Pamięć o Czesławie Niemenie – Polaku z Kresów Wschodnich, ziem utraconych…

…w wyniku zdrady jałtańskiej. Kto o ty dziś pamięta?
Z artykułu na jednym z portali internetowych o artyście…:
„Dziwny jest ten świat”, „Sen o Warszawie”, „Wspomnienie”, „Pod Papugami”, „Czy mnie jeszcze pamiętasz?” i wiele innych utworów to już klasyka polskiej piosenki. Ich twórca nie zawsze jednak był doceniany – często krytykowały go media, a jego bardziej eksperymentalna twórczość pozostawała niezrozumiana także przez publiczność.

…Może to pytanie nie na czasie, może jakiś wybieg, odejście od tematów głównych, nurtujących społeczeństwo niemniej muzyka Niemena na pewno była kultowa. Pamiętam jego występ na koncercie w Jarocinie, wtedy młodzież naprawdę przyjęła go owacyjnie. A troszkę bał się tego występu….
Dziwny jest ten świat
….Jak potem przyznał w jednym z wywiadów. Czy dziś młodzież sięga w ogóle do czegoś innego niż rap techno czy dyskoteka? Czy szukają czegoś więcej w muzyce? Poezji, piękna odejścia od rzeczywistości w inny sposób niż tylko środki dopingujące. Wzbogacenia swojej wyobraźni usłyszaną muzyką i tekstem. U Niemena było tych tekstów sporo. Refleksyjnych. Wiecie że pochodził z Kresów? Jak prawie połowa ludzi tutaj teraz żyjących, ma tam jakieś swoje korzenie. Niektórzy o tym wiedza inni nie, jeszcze inni szukają? I dobrze. Jego pseudonim artystyczny podkreślał jego pochodzenie kresowe.”
Tak pisałem o nim w materiale: Kto dziś słucha Niemena?

http://youtu.be/GEKVTq3brYQ

Cytat ze strony: Niezapomniany Czesław Niemen: 10. rocznica śmierci

Piotrek
BezPrzesady

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Pamięć o Czesławie Niemenie – Polaku z Kresów Wschodnich, ziem utraconych…”

  1. Komentarz z-pod materiału w necie…:Dzisiaj we wrocławskim Radio Rodzina puścili fragment wywiadu z Czesławem Niemenem. Mówił w nim o pięknie świata stworzonego przez Boga oraz o konfliktach między ludźmi, które skończyłyby się, gdyby ludzie potrafili to piękno dostrzec, a nie dostrzegają go, bo są zbyt głupi. Mówił też, że nie udało mu się doprowadzić do końca wielu projektów, o których myślał, ale dziękuje Bogu za to, co mógł zrobić. Na pytanie, jakie jeszcze ma marzenia odpowiedział, że marzy o osiągnięciu takiego stanu ducha, że nie będzie niczego chciał. To będzie pełnia ascezy. Piękny człowiek.
    http://muzyka.interia.pl/rock/news/niezapomniany-czeslaw-niemen-10-rocznica-smierci,1983368,46

Możliwość komentowania jest wyłączona.