Pamiętamy o Ludobójstwie Ormian. Jan Paweł II jako pierwszy papież uznał tą zbrodnię.

Symboliczna rocznica tej zbrodni była 24 kwietnia. Pamiętajmy o pierwszym Ludobójstwie zeszłego XX wieku. Ta zbrodnia zapoczątkowała straszliwe hekatomby ofiar, gdyż nie została właściwie potępiona przez społeczność międzynarodową.
Na stronie księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego jest wpis upamiętniający:

Dziś 99 rocznica ludobójstwa Ormian w Turcji. Z tej okazji portal Wirtualna Polska opublikował mój najnowszy artykuł na ten temat. Jest on pod linkiem: Zbrodnia niepotępiona

Także na prawy.pl:
„…Wśród 1,5 miliona ofiar znaleźli się także biskupi, księża, zakonnicy i zakonnice. Oprawcy zburzyli też kościoły i klasztory, spalili sprzęty i księgi liturgiczne….”
Właśnie nasz rodak, który dziś zostanie wniesiony na ołtarze pochylił się w modlitwie nad zbrodnią Ludobójstwa dokonaną na Ormianach.
Wspólnie z katolikosem Gareginem II (ormiański duchowny) podpisali następujące oświadczenie w roku 2000:
na początku XX wieku ludobójstwo popełnione na Ormianach stało się zapowiedzią dalszych okropności tego wieku„.

Całość tekstu ks Tadeusza na: Jan Paweł II wobec ludobójstwa Ormian

Dlaczego zbrodnia Ludobójstwa dokonana przez ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA na Polakach i wielu innych narodach (w tym swoim własnym – 80 tys. ofiar) nie może być uznana aż do dziś przez społeczność międzynarodową?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.