Państwo bezprawia – Polska?

Materiały informacyjne, jakie przebijają się z różnymi bezprawnymi działaniami w naszym kraju, są coraz częstsze.
Z maila:
unnamed
„Szanowni Państwo!

Nękające telefony, wieczorne wizyty domowe, szantaże, niemiłe rozmowy pełne arogancji i wulgaryzmów – to tylko niektóre z metod stosowanych przez firmę windykacyjną Armada Polska Sp. z. o. o. Większość dłużników załamuje ręce, ale Pan Kwiatkowski wyzwał Armadę na pojedynek.

Dzwonek do drzwi. Pan Kwiatkowski* zerka na zegarek, ze zdumieniem przecierając szklaną szybkę. Dochodzi godz. 22.00, ale on nie był z nikim umówiony. Tuż za drzwiami stoi nieznany człowiek i wręcza mu karteczkę z numerem telefonu niejakiego Baryły*, który rzekomo miał prosić o pilny kontakt. Splot wydarzeń udaje się ułożyć w jedną całość, bowiem po śmierci mamy pana Kwiatkowskiego, jedyną żyjącą osobą została jego, dość wiekowa już, ciocia. Pierwszą myślą było więc to, że dzieje się z nią coś niedobrego. Wykonano szybki telefon i wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Ciocia nie ma z tym nic wspólnego. Za to firma Armada tak, i to bardzo dużo.

Historia brzmi jak dobrze napisana książka. Jednak bohaterowie są w niej prawdziwi, a całość nie kończy się tzw. happy endem. Firma Armada Polska Sp.z. o. o. reklamuje się jako działalność windykacyjna, która ceni sobie skuteczność. Ceni ją do tego stopnia, że w drodze do obranego celu, zapomina o wszelkich standardach etycznych, czy zawodowych. Poziom rozmowy pracowników z dłużnikami przekracza wszelkie granice dobrego smaku, a jedną z podstawowych zasad jest telefoniczne zastraszanie i nachodzenie domowników w późnych godzinach wieczornych. Na jednym z forum internetowych czytamy: ?Ta firma to jakiś horror, od tygodnia nękają mają mamę i zastraszają (?). Anka?, ?Agresywna firma, nie można doprosić się żadnego dokumentu potwierdzające ich prawo do dochodzenia należności. Dzwonią po sąsiadach, mimo, że mają mój numer telefonu, straszą wizytą domową, którą ?pożałuję?. Koleck2?. ?Złożyłam skargę do UOKiK , polecam zrobić to samo. Jeśli szykują Państwo pozew zbiorowy, chętnie się przyłączę. Zostałam dziś straszona grupą interwencyjną. Konstancja?.

Więcej informacji na stronie Fundacji LEX NOSTRA: (Nie)zastraszeni

To się dzieje w tym kraju. Jedyną szansą przeciwstawienia się nieprawnym metodom stosowanym przez różne firmy, organizacje, nawet urzędników państwowych jest ZORGANIZOWANIE SIĘ.
Tylko ludzka siła w postaci grup zorganizowanych wynajmujących prawników i niszczących patologie może coś zmienić, obronić zwykłego obywatela.
Taką organizacją jest np Fundacja Lex Nostra.
Będą powstawać inne. Na pewno informacje na ich temat zagoszczą na blogosferze.
Nie bądźcie bezczynni, nie bądźcie bezradni. Potrafcie się przeciwstawić machinie…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.