Wzmocnienie ochrony polityków i wspólne śledztwo. Takie decyzje na Ukrainie.
Poza wersją (propagowaną silnie przez rządy – polski i ukraiński) o prowokacji promowaną pojawia się wersja o chuliganach, którzy z zemsty za nie otrzymanie wizy użyli broni.
„Он отметил, что основная версия преступления – теракт. В то же время отрабатываются другие версии, в том числе хулиганство. „Также рассматривает возможность того, что кто-то из граждан, кому например было отказано в выдаче визы в Евросоюз этим консульским учреждением решил таким образом отомстить”, – сказал Ткачук.”

Znajomy z Ukrainy pisze:
„…jak idioci i psychiczni, i bandyci posiadaja bron to nic dziwnego wiesz…”

Słyszałem też już i takie określenie na temat tego co się tam dzieje:
„DZIKI KRAJ!”

Może tak być, że jest jeszcze wersja trzecia chuligańska; – ale co to za wymiar: chuligan z granatnikiem to zupełnie co innego niż nasz chuligan, w najlepszym przypadku z nożem….

Inny komentarz:
„…Polacy u nas wspierają prawy sektor, prywatne bataljony i ATO…”

„…mniejszość polska patriotami Ukrainy ?…”

Czy to zmierza do otwartego konfliktu z Rosją?
Komu na tym zależy?
Słabej Ukrainie, która chce wmieszać Polskę w swoją wojnę?
A tymczasem w …Polsce: Związek Ukraińców w Polsce forsuje od dawna tezę o polskim nacjonalizmie wymierzonym przeciwko Ukraińcom. Celem tej propagandy jest odwrócenie uwagi od ukraińskiego nacjonalizmu wymierzonego przeciwko Polakom

Ukraińscy nacjonaliści wypowiadają wojnę? Atak z granatnika.


Cytat: Гранатометчик, обстрелявший генконсульство Польши в Луцке, мог мстить за отказ в визе – СБУ

Fotki okraszające ten wpis pochodzą z odsłonięcia wystawy Wrocławskiego Stowarzyszenia Prezesa Szczepana Siekierki z Ukrainy z Kijowa (8 kwietnia 2010) i z Polski z Grodziska Wielkopolskiego wystawa IPN o Ludobójstwie na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej.
Autorem górnej jest mój kolega z Ukrainy.
Inne mojego Autorstwa i Przyjaciela z Ukrainy.


Jest wiele pytań – odpowiedzi na nie są nieznane.
Są osoby, które twierdzą że na pewno zrobili to Rosjanie. Na moje pytanie, skąd to wiedzą? Czy byli tam i widzieli, odpowiadają nie zawsze sensownie, że: „…z wielu pieców chleb jadłem…” i „…chłopcy z FSB są dobrzy w te klocki…”
Zadaję pytanie: ale czy mają dowód? Pewność 100%? W końcu w każdym sprawiedliwym sądzie jest tak, że jak mamy dowód zbrodni dopiero wtedy uznajemy oskarżonego za winnego.
I tutaj już brak odpowiedzi – cisza.
Nie twierdzę, że nie zrobili to jacyś prowokatorzy (być może rosyjscy, być może inni, którzy chcieliby aby wyglądało na to że Rosjanie za tym stoją) -podkreślam raz jeszcze: trzeba brać różne wersje pod rozwagę.
Tym bardziej że od osób, które mieszkają i takich, które często goszczą na Ukrainie, słyszę zupełnie co innego:
„…na 200% zrobili to „banderowcy..” – tak do dziś nazywa się zwolenników neo-nazizmu na Ukrainie, nowych nacjonalistów ukraińskich czerpiących garściami z tradycji działań Bandery, Szuchewycza i ideologii Doncowa.
Historia się powtarza?