PO, PiS, SLD i RP – nie odesłały ankiet…

Natrafiłem w necie na ciekawą ankietę… dotyczącą problemów dnia codziennego. Przedwyborczą. Różne partie się wypowiadały, ale co ciekawe te główne, ci przewodnicy życia codziennego raczej milczeli… Ciekawe…

Nazywam te partie partiami współrządzącymi. Między nimi rotują się nasi kochani posłowie i to tak że już trafić za tym nie można kto jakie miał przekonania jakie ma a o tym jakie będzie miał… – to chyba ruletka czysta…
Z wyborców robią sobie wszyscy jaja – no ob jak tak? Głosujesz na kogoś bo jest w tej opcji politycznej, twojej umiłowanej partii, a on hyc! po wyborach do innej i na nosie Tobie Drogiiii Wyborcooo gra.

I taka u nas już jest zgniła demokracja…
Powtarzam po raz któryś – czas na zmiany. Zagłosujmy na cokolwiek anarchistów, lewaków, skrajnych prawicowców najlepiej na wszystkich z nich (żeby było po równo i uczciwie).
NIE GŁOSUJMY JEDNAK NA NIKOGO POWTARZAM: NIKOGO KTO JUŻ JEST U KORYTA…
i to jest od lat.
Pamiętajmy: dotacje dostają partie które przekroczyły 3% próg wyborczy.
O to idzie gra. A ci nawet którzy są w opozycji (jakiejkolwiek) swoje profity czerpią.
Rozwalmy w końcu ten cichy układ…

„Wysłaliśmy ankiety z pytaniami do wszystkich partii. Przeczytaj, wybierz i zagłosuj
czwartek, 06 października 2011 13:14
[…]
Na koniec kampanii parlamentarnej rozesłaliśmy do wszystkich komitetów wyborczych ankiety z pytaniami z zakresu edukacji, kultury i nauczania historii w szkole. Dziś je upubliczniamy.

Grupa niezdecydowanych Polaków wg różnych sondaży oscyluje wokół 25%. Rozsyłając ankiety chcieliśmy tej grupie ułatwić wybór i skłonić do wzięcia udziału w wyborach. Niestety PO, PiS, SLD i RP nie odesłały nam ankiet mimo przypomnienia.

Pytaliśmy o rzeczy, które są związane z profilem naszego portalu, czyli historia, edukacja i kultura. W jednym wszystkie partie były zgodne – 6 latki w szkole nie obligatoryjnie, a za zgodą rodziców.

Zadaliśmy także podchwytliwe pytanie o VAT na książki. Część komitetów dała się nabrać i opowiedziała się za jego zniesieniem, gdy jest to nie możliwe ze względu na przepisy unijne. Jedyne, co możliwe to obniżenie tej kwoty – tak postulowała Prawica lub wprowadzenie „ulgi książkowej” na wzór „ulgi internetowej” – to rozważa PSL. Nie licząc Nowej Prawicy wszystkie komitety opowiedziały się za bezpłatnymi studiami. Może uda się coś zmienić w nowym parlamencie?”

Cytat pochodzi ze strony: http://historia.org.pl

Piotrek


Poniższa tabela również została pobrana z tej strony: http://historia.org.pl

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “PO, PiS, SLD i RP – nie odesłały ankiet…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.