Natrafiłem w necie na ciekawą ankietę… dotyczącą problemów dnia codziennego. Przedwyborczą. Różne partie się wypowiadały, ale co ciekawe te główne, ci przewodnicy życia codziennego raczej milczeli… Ciekawe…
Nazywam
Z wyborców robią sobie wszyscy jaja – no ob jak tak? Głosujesz na kogoś bo jest w tej opcji politycznej, twojej umiłowanej partii, a on hyc! po wyborach do innej i na nosie Tobie Drogiiii Wyborcooo gra.
I taka u nas już jest zgniła demokracja…
Powtarzam po raz któryś – czas na zmiany. Zagłosujmy na cokolwiek anarchistów, lewaków, skrajnych prawicowców najlepiej na wszystkich z nich (żeby było po równo i uczciwie).
NIE GŁOSUJMY JEDNAK NA NIKOGO POWTARZAM: NIKOGO KTO JUŻ JEST U KORYTA…
i to jest od lat.
Pamiętajmy: dotacje dostają partie które przekroczyły 3% próg wyborczy.
O to idzie gra. A ci nawet którzy są w opozycji (jakiejkolwiek) swoje profity czerpią.
Rozwalmy w końcu ten cichy układ…
„Wysłaliśmy ankiety z pytaniami do wszystkich partii. Przeczytaj, wybierz i zagłosuj
czwartek, 06 października 2011 13:14
[…]
Na koniec kampanii parlamentarnej rozesłaliśmy do wszystkich komitetów wyborczych ankiety z pytaniami z zakresu edukacji, kultury i nauczania historii w szkole. Dziś je upubliczniamy.
Grupa niezdecydowanych Polaków wg różnych sondaży oscyluje wokół 25%. Rozsyłając ankiety chcieliśmy tej grupie ułatwić wybór i skłonić do wzięcia udziału w wyborach. Niestety PO, PiS, SLD i RP nie odesłały nam ankiet mimo przypomnienia.
Pytaliśmy o rzeczy, które są związane z profilem naszego portalu, czyli historia, edukacja i kultura. W jednym wszystkie partie były zgodne – 6 latki w szkole nie obligatoryjnie, a za zgodą rodziców.
Zadaliśmy także podchwytliwe pytanie o VAT na książki. Część komitetów dała się nabrać i opowiedziała się za jego zniesieniem, gdy jest to nie możliwe ze względu na przepisy unijne. Jedyne, co możliwe to obniżenie tej kwoty – tak postulowała Prawica lub wprowadzenie „ulgi książkowej” na wzór „ulgi internetowej” – to rozważa PSL. Nie licząc Nowej Prawicy wszystkie komitety opowiedziały się za bezpłatnymi studiami. Może uda się coś zmienić w nowym parlamencie?”
Cytat pochodzi ze strony: http://historia.org.pl
Piotrek
Poniższa tabela również została pobrana z tej strony: http://historia.org.pl
TRZEBA BARDZIEJ NACISKAĆ….