Pojawiło się oświadczenie Prezydenta Miasta Poznania – Ryszarda Grobelnego.

Informacja z maila:
„Na stronie KSD opublikowaliśmy przysłane do naszego Biura Prasowego Oświadczenie Prezydenta Poznania ws. spektaklu Rodrigo Garcii ?Golgota Picnic?: Oświadczenie Prezydenta Miasta Poznania ws. spektaklu Rodrigo Garcii ?Golgota Picnic?

O godz. 15.30 Krucjata Młodych zorganizowała protest przeciwko bluźnierczej sztuce „Golgota Picnic” przed budynkiem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wkrótce Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy opublikuje relację z protestu.


Biuro Prasowe
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy”

Fragment pisma:
…Data i miejsce spektaklu nabierają szczególnego znaczenia w kontekście wcześniej zaplanowanych na ten dzień wydarzeń: od lat, tego dnia, właśnie w tym miejscu, odbywa się procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa; świętujemy wówczas rocznicę Powstania Poznańskiego Czerwca ?56 roku; a w tym roku dodatkowo w Poznaniu swoje spotkania mają także kibice. I choć organizator zapewnia, że zbieżność dat jest całkowicie przypadkowa, to jednocześnie jest ona wielce niefortunna….
[…]
Jako Prezydent Miasta nie posiadam narzędzi prawnych, które administracyjnie zobowiązywałyby jakiegokolwiek organizatora wydarzenia artystycznego, czy protestu, do jego odwołania. I choć jestem głęboko przekonany, że prawo artysty do swobodnej wypowiedzi i wolność zgromadzeń są wielkimi osiągnięciami polskiej demokracji, to jest – w mojej ocenie – wartość, która stoi ponad nimi. Jest nią życie i bezpieczeństwo mieszkańców oraz ich mienia.

Całość na KSD stronie podanej wyżej.

Jednak ten fragment pokazuje specyficzną narrację zawartą w liście prezydenckim.
Można by ją określić wałęsowskim: „nie chcem ale muszem”…
I wszyscy chyba wiemy[rozumiemy] co mamy rozumieć czytając te słowa „mości” nam panującego Pana Prezydenta miasta…

Bez Przesady…

Piotrek

Malta Festival. Czy to na pewno sztuka? Uderzenie w Rodzinę. Uderzenie w Nas.

Malta Festival ? o co chodzi? Uderzenie w Rodzinę. Uderzenie w Nas. Cd?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.