Polityczne zamyślenie…

Jestem anty-komunistą, wrogiem dla mnie są relikty PRL-u jeszcze działające w polityce. Czasami coś tam powiedzą sensownego, ale to chyba tylko dla „publiczki”. Jednak generalnie przez „grubą kreskę” Mazowieckiego uwłaszczyli się w pewien sposób. Tak uważa sporo osób z którymi rozmawiam.
Do tego cały czas kojarzą się z represyjno-opresyjnym systemem totalitarnym który rządził w Polsce przy pomocy waśnie takich osób. Oportunistów a być może i jakiś zafiksowanych ideowców kochających ZSRR z jego Stalinem i aberracjami.
Ledwo się z tego wykaraskaliśmy.
Dlatego nie pojmuję wszystkich tych, którzy mimo tak złych doświadczeń chcą na takich ludzi głosować. Jak można? Oni powinni odejść w niebyt w 1990 roku najpóźniej.
Tymczasem ci którzy (niby) walczyli z nimi z partii opozycyjnej zapraszają ich na listy. To wystarczający powód aby nie oddawać głosu na tą listę gdzie dawni kacykowie PZPR się pojawili. Później SLD…

Nie pojmuję też jak można głosować na osoby, które są przeciw niezależności Polski. Taką niezależnością na pewno jest budowa kanału umożliwiającego uruchomienie portu w Elblągu, czy terminal skroplonego gazu. Zwiększenie jego pojemności spowoduje uniezależnienie Polski tylko od jednego źródła gazu.
Pewien polityp PSL-u podpisał taką umowę, która poważnie naruszyła finanse i niezależność Polski.
Jestem za pełną odpowiedzialnością karną dla takich ludzi.

Każdy kto chce dobra Polski widzi, że lepiej jest wspomagać jej obywateli niż nie dotować. Lepiej dawać obywatelom pieniądze do ręki oddawać je w zasadzie niż zarządzać nieudolnie i wbrew ich woli.
Do tego zupełnie się z nimi nie liczyć.
Czy też na inne sposoby ich prześladować. Nieudolne sądownictwo, które działa przeciw obywatelowi a osłania przestępcę, karuzele VAT, inne nadużycia.
Jakim cudem są jeszcze osoby, które mimo tych wszystkich złych rzeczy, które doświadczyły nasz kraj przez grupę polityczną tych osób i tak na nich głosują?
Czy tak bardzo są wyobcowani? Czy tak bardzo nienawidzą ziemi na której żyją? Czy tak bardzo wolą pieniądz niż godność i dumę z tego ze jest się Polakiem?
Serce boli gdy się patrzy na to wszystko i koalicję w imię… nienawiści.
Wybaczmy im po chrześcijańsku ale też i nie dajmy im władzy.
Nie dajmy mandatu do tego by psuli nasz kraj i byli bardziej wierni innym siłom.
Patrzmy przez pryzmat tego co nam najbliższe.
Naszego kraju.
Tego miejsca gdzie będą się starzeć nasze dzieci. Oby chciały tylko tu zostać. Ale to zależy od nas i naszych decyzji.
Myślmy, szukajmy prawdy. Nie ograniczajmy się tylko do wąskich kanałów nadawczych – manipulujących informacjami.
Obudźmy się.

Pozdrawiam Rodaków.


Pomocne Linki:

Ekologiczny protest przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej czy ustawka za niemieckie pieniądze i z poparciem Berlina?

Bruksela zatwierdziła też pomoc inwestycyjną dla małych i średnich firm (MSP) z sektora stoczniowego. Dzięki niemu wsparcie dostaną firmy z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Budżet wynosi ok. 18 mln euro (ok. 77 mln zł). Pieniądze trafią do firm w formie dotacji, dopłat do oprocentowania i gwarancji.

– Komisja stwierdziła, że pomoc będzie wspierać nowe inwestycje mające na celu modernizację sektora, który już od lat jest bardzo ważny dla lokalnej gospodarki. Komisja ustaliła również, że pomoc została ograniczona do niezbędnego minimum. Uznała ona zatem, że pozytywne skutki projektu dla rozwoju regionalnego wyraźnie przewyższają zakłócenia konkurencji spowodowane przez pomoc państwa – tłumaczy KE.

Trybunał Sprawiedliwości UE przyznał rację Polsce w sprawie podatku dla marketów – ile pieniędzy by się zebrało z tego podatku gdyby nie blokada ściągania ich?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.