Polska flaga obok banderowskiej w Dubnie.

Uroczyste otwarcie alei miast partnerskich w Dubnie. Ciekawe co na to obecni na uroczystości konsul RP w Łucku i burmistrz Giżycka…

Był jeszcze jedne smaczek – pomnik Bandery odsłaniała wice-przewodnicząca polskiej wspólnoty.
Szczęśliwie szybko ją odwołano z tej funkcji.

Źródło screenu: www.dubno-adm.rv.ua

Przy okazji polecam (szczególnie rządzącym) całość, to tylko krótki fragment w linku, jakże aktualny: …Wielu ekspertów wie doskonale, że „Swoboda” nie jest partią pro-europejską. Ona należy raczej do zdecydowanych euro-sceptyków. Więc co ona robiła na Euro-Majdanie? Bajki o tym, że „Swoboda” ma szerokie kontakty z ludźmi o podobnych poglądach w Europie, i o jej specjalnym planie na rzecz europejskiej przyszłości Ukrainy niedawno zniknęły „jak rosa na słońcu”. „Swoboda” przez długi czas bratała się z europejskimi skrajnie prawicowymi ruchami – francuskim Frontem Narodowym, austriacką Partią Wolności, a nawet z węgierskim Jobbikiem. Ale wszystkie te siły podczas Rewolucji w Kijowie, a szczególnie podczas agresji Rosji przeciwko Ukrainie jednoznacznie poparły politykę Putina. Doszło do tego, że WO „Swoboda” pisała gniewne listów do swoich niedawnych sojuszników.

Lewica i liberałowie z Parlamentu Europejskiego już wcześniej ostrzegli ukraińską opozycję demokratyczną, aby powstrzymała się od współpracy ze „Swobodą”. Obecnie ta ukraińska partia nie ma sojuszników w Europie. Tak więc jedyne, na co może liczyć nasza ultra „nacjonalistyczna” partia – to polityka narodowej izolacji….

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.