Polska krajem marzeń dla Norwegów…

Zdaje się, że w tym naszym takim złym kraju chce żyć coraz więcej Europejczyków… znajomy profesor mówił mi o Francuzie, wykładowcy, który uciekł do Polski – z prostej przyczyny: tutaj nie ma tylu obcokrajowców co u niego w kraju.
Kiedy kolega profesor spytał się go czy nie przeszkadza mu niższa stawka zarobków – tamten tylko się uśmiechnął smutno i stwierdził; że za to że on i jego rodzina mają „spokój”, to by jeszcze dopłacił.

Teraz informacja z wp.pl o proszącej o azyl obywatelce Norwegii: Do urzędu ds. cudzoziemców trafiła precedensowa sprawa Silje Garmo i jej córki, którą norweskie władze usiłowały tej kobiecie odebrać.- Jak się okazuje, nie tylko ona uciekła do Polski. Wkrótce kilka kolejnych osób złoży wniosek o ochronę przez nasze władze przed zakusami wszechwładnego w Norwegii Urzędu ds. Opieki nad Dziećmi: Barnevernet (BV) – informuje dziennik.

No to jak w końcu jest – jesteśmy zacofani w stosunku do Europy, czy może… to Europa jest zacofana w stosunku do nas?

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

Jedna myśl w temacie “Polska krajem marzeń dla Norwegów…”

Możliwość komentowania jest wyłączona.