Pomnik Wdzięczności – czy zostanie odbudowany?

Dziwi mnie wielce próba wstrzymania odbudowania tego wotum wdzięczności Powstańców Wielkopolskich. Blokowania jak tylko się da. Z jednej strony epatowania rocznicami, artykuły w gazetach na całe wydanie bez mała, podnoszenie kwestii obchodów rocznicowych – z drugiej niechęć i torpedowanie odbudowy przecież – zniszczonego przez Niemców pomnika który był dla nich zadrą w oku, pomnika Wdzięczności tych co walczyli z zaborcą niemieckim – samych Powstańców.
TO jak to jest – szanujemy ich wolę czy też nie?

Drugi aspekt czysto że tak powiem ekonomiczno-turystyczny.
Jest pomnik Chrystusa niedaleko nas – w Świebodzinie. Nie raz rozmawiając z przedstawicielami władz miasta, czy to publicznie czy też prywatnie przy okazji spotkań kresowych na których meldują się w większym lub mniejszym składzie ZAWSZE (pomarzyć w Poznaniu) nigdy nie usłyszałem słowa niezadowolenia.
Wręcz odwrotnie – samo zadowolenie. Dla miasta to potężna kopalnia pieniędzy zostawiana przez turystów przybywających z całej Europy.

Pomnik wdzięczności na pewno byłby podobną atrakcją turystyczną i miejscem licznych odwiedzin mieszkańców Wielkopolski oddających cześć bohaterskim powstańcom.
Podejrzewam że przy umiejętnej reklamie byłoby to miejsce do którego przyjeżdżałoby wielu rodaków z kraju i zagranicy.
A wiec jak to jest tak sobie w kolano strzelać Panie Prezydencie?
Proszę się wykazać, tym bardziej że podczas wyborów szczególnie Pana kandydaturę wspierałem, a więc czuję, że co nieco mogą po-wymagać…
Piotr Szelągowski

chrystus
(wizerunek pomnika Chrystusa Króla w Świebodzinie)

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.