Potęga internetu w handlu… E-biznes górą.

Internet zaczyna odgrywać kluczową rolę w handlu. Potwierdza to coraz więcej badań statystycznych.
Coraz więcej użytkowników z zaufaniem wyszukuje zapytań o towary które pragnie nabyć. Sklepy internetowe są obecnie na topie i przejmują rynek.

Więcej można się dowiedzieć o sile internetu i jednocześnie zasięgnąć wiele ciekawych sugestii i propozycji przy zakładaniu własnego e-biznesu z takiej pozycji jak: „Świeże podejście do E-mail Marketingu”. Autorem tej pozycji jest Paweł Sala.

W badaniu marketingowym dotyczącym zaufania do e-rynku i e-rekomendacjom dowiadujemy się że:
70% badanych ufa rekomendacjom zamieszczanym w sieci (13% całkowicie 57%opiera się z wielkim zaufaniem na tych rekomendacjach)
Zaledwie 30% ma obiekcje (25% podchodzi z rezerwą, 5% całkowicie nie ufa).
To sygnał na przyszłość – kluczowym staje się handel internetowy.
Już teraz w większości naszych poszukiwań towarów i usług opieramy się na platformach internetowych (ceneo, groupon)

Bądźmy jednak uważni i przyglądajmy się zaufanym witrynom.

Ciekawym przykładem powstających i godnych zaufania sklepów internetowych jest www.tesal.pl

W Niemczech jest silnie rozbudowana sieć oceny konsumenckiej, istnieje wiele pism konsumentów, które ostrzegają przed nadużyciami i oceniają istniejące sieci, grupy handlowe. Wywiera to istotny wpływ na jakość oferowanych produktów i usług.
U nas jest gorzej niemniej temat zaczyna „żyć”.
Warto chociażby zajrzeć na stronę: www.jakoscobslugi.pl
i monitorować ją.

Przyglądanie się badaniom rynku też ma swoje znaczenie. Odwiedzanie stron PMR, Gemius, Pentor czy AGB Nielsen Media Research, pozwala na szersze spojrzenie na rynek internetowy.

Nie pozostaje nam nic innego jak się przystosować i zmienić swój styl i sposób myślenia: internet staje się kluczem do biznesu. Uczmy się życia w sieci.

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.