Potrzeby miejskie – linia tramwajowa na Plewiska.


Z maila od posła Bartłomieja Wróblewskiego – informującego o konferencji na temat linii tramwajowej na Plewiska.

schemat 2

„W związku z postępującą rozbudową Plewisk (a szerzej sąsiadujących z Poznaniem miejscowości na południowy-zachód od Poznania) i rosnącą liczbą mieszkańców problemy komunikacyjne w tej części miasta i powiatu poznańskiego stają się coraz bardziej palące.

JPEG Plewiska1

Projekt tramwaju na Plewiska wychodzi im naprzeciw, a jednocześnie jest rozwinięciem koncepcji budowy wiaduktu w ciągu ul. Grunwaldzkiej. Przedłużanie trasy tramwajowej poza granice administracyjne miasta jest nowatorskim rozwiązaniem na skalę Polski. Nie tylko stanowi bowiem o przedłużeniu linii tramwajowej w ciągu ul. Grunwaldzkiej do linii kolejowej, ale stanowi przykład myślenia o aglomeracji jako pewnej komunikacyjnej całości.

Plewiska4

W tym przypadku łączy Poznań i południowo-zachodnią część powiatu poznańskiego, dzięki przeorganizowanej sieci transportu publicznego. Projekt został opracowany przez Pana Wojciecha Fleischera pod kierunkiem Pana dr. Michała Beima. Okazją do przedstawienia projektu jest niedawne porozumienie między Miastem Poznań, Starostwem Powiatowym oraz gminami Komorniki i Dopiewo w sprawie budowy wiaduktu drogowego w ciągu ul. Grunwaldzkiej.”

Temat rozwojowy i ciekawy – chyba jednak warto postawić na komunikację miejską w ciągle rozwijającej się poznańskiej infrastrukturze i zwiększającej się bez ustanku liczbie samochodów.

Plewiska7

(Grafiki również pochodzą z maila przesłanego od Pana Posła).

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.