Prawo do Życia dla najmniejszych i bezbronnych.


Będąc na grobie w Puszczykowie naszej dobrej znajomej, która niedawno odeszła do Pana, zrobiłem foto pięknego pomnika poświęconego wspaniałemu człowiekowi:
puszczykowo-fialkowski

napis-na-pomniku-fialkowskiego

Wiele razy na tym blogu pisałem o życiu nienarodzonym. Życie to życie, nie można go przekreślać. Żadnego. Każde jest po coś, każde chce żyć, w końcu nie po to powstaje by ginąć…
Nie raz czytałem relacje osób niepełnosprawnych, które NIGDY nie powiedziały, nie chciałby żyć.
W naszej cywilizacji tak ponoć tolerancyjnej nie ma tolerancji dla nowo powstającego życia ludzkiego.
Coś niepojętego.

aniolek

Są przecież rodzice, którzy pragną mieć dziecko i nie mogą go mieć.
Znam wiele osób, które adoptowały dzieci właśnie dlatego.
Na pewno jest ich więcej – dlaczego ci co nie chcą dziecka nie mogą jego życia darować właśnie takim osobom, których pragnieniem jest opieka i miłość dla życia, którego sami nie mogą powołać?
Są też rodzice, którzy utracili dzieci…: Strona pomocy dla osieroconych rodziców?
Jak w takim kontekście rozważać osoby, które mordują swoje dzieci jeszcze przed ich urodzeniem?

kaczuszka
Włodzimierz Fijałkowski próbował powiedzieć tym rodzicom i wszystkim którzy chcieliby mordować nienarodzonych jak wielki błąd popełniają…

Wspaniała książka pełna prawdy o nienarodzonym życiu – którą właśnie czytam.
dar-rodzenia

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

2 myśli w temacie “Prawo do Życia dla najmniejszych i bezbronnych.”

 1. Ewangelia wg św. Łukasza 17,1-6.
  Jezus powiedział do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą.
  Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie.
  Jeśli brat twój zawini, upomnij go; i jeśli żałuje, przebacz mu.
  I jeśliby siedem razy na dzień zawinił przeciw tobie i siedem razy zwróciłby się do ciebie, mówiąc: „Żałuję tego”, przebacz mu».
  Apostołowie prosili Pana: «Przymnóż nam wiary».
  Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna».

 2. Każde życie jest bezcenne bo jest jedyne w swoim rodzaju – jednostkowym, osobniczym – nie będzie więcej szansy na jego powstanie. Ten kto zabija życie – musi o tym wiedzieć. Musi być świadomy tego co czyni – sprzeciwia się Prawu Naturalnemu, do życia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.