Problemy działkowców, próba pozbawienia własności?

Dziś w Poznaniu, sytuację działkowców na jednym z ogrodów działkowych komentował Przemysław Wipler. Zarząd tego ogrodu próbuje od dłuższego czasu „uwolnić” się z pod kurateli centralnego organu. Niestety, nie jest to takie proste…
dzialki_im.marcinkowskiego_poznan

Własność zagrożona. Jak tak może być, że przez lata były zgody na budowę altanek-domków, jak wiemy, wiele osób mieszka na działkach, a teraz próbuje się odebrać działkowcom, nie tylko prawo zamieszkiwania w nich, ale także tak formułuje przepisy,aby pozbawić ich wypłat odszkodowań, przy nacjonalizacji? -wykupie ogródków działkowych.
Najuczciwiej byłoby oddać uprawiających te ogródki ziemię na własność. Doprowadzić do ich uczciwego i legalnego wykupu, a nie jak wiele osób to nazywa: „okradać” właścicieli de facto tych domostw.
Poniżej cała wypowiedź na pytania dziennikarki poznańskiego oddziału TVP – nagrana przeze mnie; czy i ile wyemitowano w TVP Poznań (czy też jakiejkolwiek innej TVP) nie wiem, na stronie bezprzesady.com zobaczycie Państwo całość mojego nagrania.
Ponadto będzie też komentarz prezesa POD im Karola Marcinkowskiego, w części, którą mogłem zarejestrować.
(proszę wybaczyć: filmy z niską jakością dźwięku – zalecane słuchanie przy pomocy zestawu słuchawkowego).
ogrodki_dziakowe_wipler_komentuje

pod_dzialki_wipler_poznaniu

ogrodki_dzialkowe

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.