Proces zakończony. Bandera i honorowe obywatelstwo…

Niejaki Jacek K. Danel (były radny zamojski) powiedział takie słowa w stosunku do dwóch osób (w tym Arkadiusza Łygasa), które pragnęły rezolucji Rady Miasta Zamościa, potępiającej nadanie honorowego obywatelstwa Stepanowi Banderze przez samorząd Żółkwi (na Ukrainie):
„…swoją postawą bardziej przysługują się szowinistom i nacjonalistom ukraińskim niż sprawie polskiej”.
Oczywiście jest to kuriozalna wypowiedź i dodajmy całkowicie niezrozumiała. Jak można przysługiwać się szowinistom, krytykując ich? Powyższa cytowana wypowiedź ukazała się na jednym z internetowych portali zamojskich.

(Arkadiusz Łygas widoczny na fotografii w czerwonej koszuli, trzyma transparent)

Arkadiusz wytoczył proces temu panu.
Oto ostatnia informacja na temat procesu z portalu kronikatygodnia.pl:
Proces, który byłemu radnemu wytoczył Arkadiusz Łygas, zakończył się we wtorek (31 marca). Sąd Okręgowy w Zamościu postanowił warunkowo umorzyć postępowanie. Jacek Krzysztof Danel ma przekazać 1000 zł nawiązki na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, a także pokryć koszty procesu. Wyrok jest prawomocny„.

Sądzę, że to właściwe podejście sądu do sprawy.

Cytaty pochodzą z: kronikatygodnia.pl


Arkadiusz Łygas w Poznaniu

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

3 myśli w temacie “Proces zakończony. Bandera i honorowe obywatelstwo…”

  1. Swoją drogą kto dał w drugie święto na KUL? Ja np nie. I nie dam aż do czasu, kiedy KUL nie odbierze honorowego doktoratu dla wroga Polski i Polaków.

Możliwość komentowania jest wyłączona.