Prosto z Nowego Ekranu o „polskich nacjonalistach i faszystach” opisywanych w Anglii…

W całości materiał z NE o tym co w Anglii (ponoć przez informacje od przedstawicieli Antifa) piszą o ruchach narodowych i Marszu Niepodległości w Polsce:

„”Fakt? powołuje się na tego autora i jego artykuł. Pyta w sondażu komu wierzą w Anglikowi, czy Polakowi w sprawie zdjęcia bitego demonstranta. Wczoraj 40% wierzyło Anglikowi, który 11 listopada w tytule swojego artykułu i fotoreportażu określił jako ?faszystowską zadymiarską imprezę?.

Autor powołując się na informacje od Adama Borowego z Antify ? ?39 osób zostało zabitych przez skrajną prawicę od 1989 roku a tysiące poszkodowanych?. (A ja pilnie śledzący przez te wszystkie lata wydarzenia polityczne o niczym nie słyszałem.)
?Skrajna prawica rośnie wszędzie w Europie ale najsilniej w Polsce , gdzie ekstremalnie stosuje przemoc.?

Michał Borowy z Antify chwalił się tym, że ?zawsze blokują takie marsze?. ?W 2008 roku… oni maszerowali w mundurach SS i pozdrawiali się ?Zig heil?.
(http://www.youtube.com/watch?v=tAO29-WfCQ4 Jedyne mundury na tym filmie z 2008 to mundury przedwojennego ONR.)

Było o marszu Bronka honorującym weteranów wojennych. W tłumie Marszu Niepodległości ich nie dostrzegł, pewnie gaz przeszkadzał.
Goście zagraniczni byli owszem, też faszyści, Węgrów nie widział.? brak informacji o węgierskich parlamentarzystach z Jobbik i z organizacji skupionych wokół Fidesz. A była ich spora grupa.
Marsz zorganizowała ?skrajna prawica? ?stojąca w opozycji wobec aborcji i homoseksualizmu? łoł.

?Było około 20 tys nacjonalistów?. O nacjonalistkach i nacjonaliściątkach już nie wspominał.

Jest o blokowaniu polewaczki, ale nic o pośle który to robił. O grupie chuliganów którzy rozbijali kamery dziennikarzom ? (np. Nowego Ekranu. Co jak co ale co to jest, to każdy prawicowy chuligan wie, a ŁŁ miał logo na kamizelce).

Dalej marsz szedł pod pomnik nacjonalistycznego lidera (Dmowskiego) śpiewając nacjonalistyczne piosenki.

Potem są linki do ?innych nacjonalistycznych szaleństw?.

A dalej komentarze Polaków, głównie oburzonych na kłamstwa zawarte w artykule. Np.

?To nie są faszystowskie zamieszki ale największa 100 tysięczna opozycyjna manifestacja w dniu Święta Niepodległości .

Na zdjęciu które publikujesz ?grupa ludzi ubrana jak naziści? – to grupa rekonstrukcyjna niemieckiej armii w mundurach z okresu I Wojny Światowej. Czytaj więcej książek historycznych.?

http://www.vice.com/en_uk/read/polish-independence-day

Miesięcznik dostępny w 28 krajach, łączny nakład 900 tys. Co prawda to się ukazało na angielskiej stronie internetowej, ale jakbyście chcieli coś do nich napisać, to w Polsce:
http://www.vice.com/pl/pages/about
Redaktor Naczelny Robert Serek
serek@viceland.pl
A tu autor tego dzieła:
email: henry.langston@vice.com”

W całości ze strony: Angielskie ?Vice? pisząc o 11.11. przebija GW

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.