Protest Polaków we Lwowie.

Ciągle trwa walka … o kościół pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny od 20 lat o jego odzyskanie. Władze ukraińskie miasta są przeciw.

„5 marca br. o godz. 09:00 wierni parafii św. Marii Magdaleny, ok. 60 osób, zebrali się pod siedzibą władz miejskich, żeby zaprotestować przeciwko dyskryminacyjnemu traktowaniu ich przez dyrekcję Budynku Muzyki Organowej i Kameralnej, mieszczącego się w kościele.”

Źródło cytatu: Protest we Lwowie

W Polsce oddaje się coraz więcej cerkwi, budynków organizacjom ukraińskim. Nic za to nie płacą. Na Ukrainie za każdy kościół Polacy muszą płacić dziesiątki tysięcy dolarów. A nawet jak zapłacą kościoły wracają… po latach… Tak było z kościołem w Przemyślanach w którym był zakład produkcyjny. Stały tokarki. Pomimo opłacenia słonego rachunku (gdyby nie finansowa pomoc z Holandii nie udałoby się to) za wykupienie (bo tym to naprawdę było) z rąk państwa budynku, jeszcze pół ponad roku kościół nie był przekazywany wiernym. Na pytania „dlaczego” tłumaczono się że nie ma gdzie przenieść tokarek. Kościół specjalnie dodatkowo zdewastowano, zniszczono posadzkę co sam widziałem na filmie, który rejestrował demontaż piętra dobudowanego w kościele: obcinane potężne dwuteowniki stalowe były zrzucane wprost na posadzkę, aby ta popękała.
Najbardziej po odzyskaniu kościoła pomagał naszemu księdzu katolickiemu … pop wyznania prawosławnego. Nie grekokatolik…

Takie nierówności i niesprawiedliwość dzieje się tam na co dzień. Nie chodzi nawet o walkę o katolików. Chodzi o fakt braku reprezentacji, braku obrony ze strony naszych władz państwowych. Zwykłego wstawiennictwa.
Tak wyglądamy na zewnątrz Polski. I radziłbym młodym się zainteresować. Ponieważ, jeżeli nie będziemy wywierać nacisku na władze, to będziemy odbierani byle jak za granicami. A przykład powinniśmy brać z USA. To państwo potrafi wstawiać się za swoimi obywatelami, wszędzie. Reprezentować ich interesy na całym świecie.

Może warto w końcu coś zmienić w tej naszej reprezentacji politycznej wysłać WSZYSTKICH obecnych polityków na zieloną trawkę?

Piotrek

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

4 myśli w temacie “Protest Polaków we Lwowie.”

 1. nasze państwo powinno tam ingerować- politycy reprezentanci ale naszego państwa nie ma….

 2. obecny adres kościoła to ul. Stepana Bandery 8
  to między innymi dzięki towarzyszom z solidarności, którzy wsparli banderowską „pomarańczową” rewolucję ta ulica nosi imię zwyrodniałego zbrodniarza
  to dzięki tym samym towarzyszom obecna sytuacja tego zabytkowego kościoła to kpiny z Polaków i katolików, bo nie tylko naszym rodakom ta świątynia powinna służyć
  czy pokazowa religijność aktywistów „solidarności” od początków jej istnienia była związana tylko z wykonywaniem poleceń ich prowadzących z aparatu bezpieczeństwa? czy czerwoni kolaboranci z PAX-u i „Słowa Powszechnego” mieli tylko odgrywać przed „ciemnym tłumem” role katolików?
  czy będąc poza publicznym widokiem ci na pokaz religijni aktywiści z radością przyklaskują wszelkim próbom zwalczania religijności Polaków, chociażby tak jak w opisanym powyżej przypadku we Lwowie, czy ci towarzysze zapewne na rozkaz bezpieki przed publiką odwołujący się do wartości religijnych, tu w pełni popierają prześladowania katolików i niszczenie miejsc kultu religijnego?
  tu w całej okazałości pokazuje się przed nami prawdziwe oblicze towarzyszy związkowców, ich prawdziwą religijność, nie tą, umiejętnie odgrywaną przed „ciemnym tłumem”, tą rzeczywistą, czyli marksistowsko-leninowską pogardę dla wartości religijnych i patriotycznych

Możliwość komentowania jest wyłączona.