Przeprosiny od GW na ręce Grzegorza Brauna.

Informacja z Biura Prasowego Komitetu Wyborczego Kandydata na urząd Prezydenta RP:

„…Pierwszy wyrok zapadł w dniu 28 kwietnia i dotyczył dziennika Gazeta Wyborcza. Druga rozprawa rozstała rozstrzygnięta wczoraj. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie w tej sprawie, w którym nakazał Maciejowi Stasińskiemu, Małgorzacie Plawgo i Agora SA w Warszawie przeproszenie Grzegorza Brauna za podanie nieprawdziwych informacji skutkujących naruszeniem jego dóbr osobistych w postaci czci i dobrego imienia, przez publikację w ciągu 5 godzin od uprawomocnienia się niniejszego orzeczenia, na pierwszej stronie serwisu internetowego Wyborcza.pl, oświadczenia o następującej treści:

Maciej Stasiński, Małgorzata Plawgo, oraz Agora S.A. przepraszają pana Grzegorza Brauna, kandydata na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, za podanie w artykule pt. „Faszyzm w eterze” opublikowanego w serwisie „wyborcza.pl” w dniu 21 kwietnia 2015 r. nieprawdziwych informacji, jakoby pan Grzegorz Braun promował faszyzm oraz użył wobec dziennikarzy przywołanych w artykule sformułowań, które nie zostały przez niego faktycznie wypowiedziane, a które zostały przypisane przez nas panu Grzegorzowi Braunowi prowadząc wobec niego negatywną agitację wyborczą.

Przypomnijmy, podobne orzeczenie Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w ubiegłym tygodniu, nakazując zamieszczenie przeprosin na łamach dziennika Gazeta Wyborcza.

UWAGA: Serdecznie zapraszamy na konferencję prasową Grzegorza Brauna, niezależnego kandydata na Prezydenta RP, która odbędzie się dziś (6 maja) o godzinie 14.15, przy ul. Krakowskie Przedmieście 66 w Warszawie (budynek Centralnej Biblioteki Rolniczej). Konferencja poprzedzi Ogólnopolską Konwencję Wyborczą Grzegorza Brauna, na którą również zapraszamy.

Biuro Prasowe
Komitetu Wyborczego Grzegorza Brauna

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.