Przepychanki z Ukrainą w tle – Unia Europejska czy Rosja? Kto da więcej….

W mediach u nas ciągle wrze na ten temat – wydaje się po ilości postów a także innych informacji ze bez mała zależy od tego całe polskie „być albo nie być” – a mnie wydaje się że nie koniecznie polskie ale niektórych polityków…
UE wcale mocno nie naciska na Ukrainę, z kolei postępowanie rządu ukraińskiego i reprezentującego go Janukowycza wyraźnie pokazuje ze oferta UE była po prostu za kiepska – oni przynajmniej potrafią dbać o swoje interesy nie tak jak my swego czasu przed przystąpieniem do „matuszki unii”…
Wczoraj mówiono o tym obszernie w TVP Info.
panorama_dnia
Ekipa rządząca na Ukrainie szuka pieniędzy dla kraju, i logicznym jest, że negocjuje warunki przystąpienia – nie jest do tego bezmyślnie zapatrzona na zachód jak ci (w większości sterowani) nacjonaliści lub ich sympatycy, którzy mieszkając na zachodniej Ukrainie odrobinę posmakowali blichtru zachodu. Są jednak na tyle bezmyślni, że nie widzą daleko idących konsekwencji ekonomiczno gospodarczych dla całego państwa, widzą tylko poprawę stanu życia dla siebie – lepsze towary, ale przede wszystkim…- emigracja.
To jest główny ich cel. I to otwarcie można usłyszeć na Euromajdanie i nie tylko. Tak jak skokiem na kasę jest próba UE wejścia na rynki zbytu ukraińskiego, tak skokiem na Europę jest dla szarych zwykłych i zmęczonych korupcją ludzi -integracja. Przez 22 lata istnienia Ukrainy kilka milionów osób wyemigrowało.
Wielu obywateli zachodniej Ukrainy posiada karty Polaka – są wśród nich i tacy którzy nigdy Polakami nie byli z dziada pradziada – po prostu; załatwili sobie polskość w imię lepszych apanaży i interesów.
Polska w końcu w UE jest. A więc będąc „Polakiem” jest się w Unii.

Wczoraj dostałem telefon od ks Tadeusza, dał mi znać, że za parę minut wystąpi w TVP Info. Szczęśliwie byłem u koleżanki. Obejrzeliśmy więc program „Panorama Dnia” w TVP Info – gdzie na początku pokazano znów po raz setny chyba pokazywane we wszystkich mainstreamowych telewizjach polskich te same fragmenty z Euromajdanu, następnie po tym zaprezentowano panią z polsko brzmiącym nazwiskiem, która opowiadała sugestywnie o sms-ach od kolegów z Kijowa z „placu boju”.
I ciągle to napięcie towarzyszące informacjom. Podświadomie mające udzielić się oglądającym…
Cel? Wiadomy – ustawienie priorytetu. Zauważyłem wyraźnie sterowanie informacjami w tą stronę aby pobudzić nasz własny etos solidarnościowy znany z lat 80-tych szczególnie; strajki i demonstracje. Jakby ktoś chciał przekonać nas że jak tam demonstrują to na pewno mają do tego powody… I oczywiście musimy się z nimi solidaryzować – z działaczami partii Swoboda?
Tymczasem ksiądz Tadeusz rzeczowo i spokojnie podsumował: wskazał kto wiedzie prym na Euromajdanie. Nacjonaliści z partii Swoboda, i ich sympatycy lub ludzie kupieni (o czym mowa będzie poniżej), z którymi ksiądz miał do czynienia w 2010 roku. Dokładnie tydzień później przeżyłem z kolei ja będąc w Kijowie atak nacjonalistów z partii Swoboda, na wystawę o Ludobójstwie na Wołyniu.

Ks Tadeusz Isakowicz-Zaleski o sytuacji w Kijowie w programie Panorama Dnia TVP Info
Ks Tadeusz Isakowicz-Zaleski o sytuacji w Kijowie w programie Panorama Dnia TVP Info
„AK okupanty” – to były łagodniejsze z haseł wykrzykiwanych wtedy przez nacjonalistów. Ci sami ludzie gloryfikujący zbrodnicze UPA i OUN stoją teraz na Euromajdanie i rzucają wyzwanie legalnej władzy na Ukrainie. A polscy byli premierzy wznoszą okrzyki „Chwała Ukrainie” – okrzyki które kiedyś rizuni UPA wykrzykiwali nad zwłokami pomordowanych Polaków.
Paranoja?
CO więcej obecność polskich polityków uwiarygadnia politycznie spadkobierców tradycji UPA – co podkreślił wczoraj ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski w swojej wypowiedzi (zwrócił tez uwagę na symbole UPA ciągle widoczne podczas demonstracji czerwono-czarne flagi)
Zaznaczone strzałkami flagi UPA na demonstracji
Zaznaczone strzałkami flagi UPA na demonstracji
To jest potężne zagrożenie dla Polski. Lepiej jest wprowadzać Ukrainę trzymając za rękę Janukowycza niż nacjonalistów ukraińskich którzy po prostu nienawidzą Polaków.
Tego zdają się nie rozumieć nasi byli premierzy. Dlaczego? Może uważają że ich to nie dotyczy. Ponieważ są politykami i są daleko od nas zwykłych ludzi.
A więc nie dbają o kraj. Ponieważ krajem tym jesteśmy my wszyscy. I prawicowcy i lewicowcy i inni. I to my możemy ponieść konsekwencję ich lekceważącego stosunku do sytuacji i do nacjonalistycznej partii Swoboda.

Tymczasem mało jest o merytorycznej stronie zagadnienia – to jest o warunkach samej UE wniesionych jak mur (finansowy) dla Ukrainy w umowie stowarzyszeniowej, o czym pisałem w materiale: Ukraina kontra UE Wystarczy tylko przypomnieć chociażby jeden z wielu tych warunków (cytat z jednego z listów z Ukrainy):
?? ??????? ???? ??? ??????????? ????? ??????????????? ??????? ?? ?????????? ? ??. ? ???? ??? ? ??? ????? ????????? ? ???, ??? ? ?????? ?????????? ??????? ????? ??????? ???????? ??? ???? ??????????????? ???? ?? ????? ????? ??????????? ?????.
(mało kto zna całość umowy na Ukrainie, która jest bardzo obszerna. Stwierdza tam się między innymi, że Ukraina będzie zobowiązana do zmiany szerokości torów na rozmiar europejski.)
? ????? ??????? ??? ????? ?? ???. (A w naszej Ukrainie nie ma pieniędzy na to)
??, ?? ???? ??????? ?? ???, (I owszem UE da Kredyty na to?) ??????????? ???????? ???????? ?????? (?????????? ?? ???????), ????? ???????????? ??????????? ????????? ? ?????????? (Europejskie firmy będą pracowały na Ukrainie (zarabiały na niej) będą ściągały europejskie materiały i technologie).
????? ?? ???? ????????? ??????? ?? ????????? ????? ???????? ????????, ? ??? ??? ??????. ? ??? ?????. (Potem UE będzie dawała kolejny kredyt na spłatę wcześniejszych kredytów i tak dalej, a to jest niewola).

Tak, są i tak myślący obywatele Ukrainy. Wbrew temu co pokazuje się w mediach że to całą Ukraina wrze – jest inaczej.
Stoją też za tym pieniądze. Na Euromajdanie jest cała struktura organizacyjna, koszulki, stroje organizacyjne, aprowizacja – to wszystko kosztuje. I jest tak naprawdę elementem gry politycznej i walki o wpływy we władzy. A ludzie tam demonstrujący są tylko marionetkami. Tworzącymi tło które ma wywrzeć nacisk na władzę – jak pisze i mówi specjalistka „Polityki” Pani Kwiatkowska: „…zmobilizowanie większej liczby obywateli na demonstrację wydawało się prawie niemożliwie.
Chyba, że za pieniądze: od 2005 r. w Kijowie kwitł ?mitingowy przemysł?. Każda większa partia, korzystając z niewykazywanych w oficjalnym budżecie środków, kupowała sobie demonstrantów. Najczęściej studentów i emerytów ? ci mieli czas i wieczny deficyt pieniędzy.
Co bardziej obrotni potrafili tego samego dnia rano uczestniczyć w antyrządowych protestach Batkiwszczynym, a popołudniu w mitingu Partii Regionów
” (cytat pochodzi z materiału: kwiatkowska.bolg.polityka.pl
Cóż dodać – takich głosów rozsądku w mediach mało…
I tak się miesza w głowach niedoinformowanym naszym rodakom…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.

16 myśli w temacie “Przepychanki z Ukrainą w tle – Unia Europejska czy Rosja? Kto da więcej….”

 1. W mojej ocenie Ukraina na jakiś czas pozostanie przy Rosji.
  Wg mnie UE skarci Polskę za wychodzenie przed szereg i dogada się z Rosją by zachować status quo.

 2. i cd cytatów z tego wpisu: „…Szczególnego wymiaru nabrała nieobecność Jarosława Kaczyńskiego podczas Marszu Pamięci w 70. rocznicę Rzezi Wołyńskiej, 11 lipca 2013, podobnie jak pięć lat wcześniej niewzięcie udziału w modlitwie za ofiary „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Łatwo zrozumieć, jaka kalkulacja polityczna stała
  za tymi decyzjami, ale w tym przypadku priorytetem powinna być chęć oddania sprawiedliwości ofiarom. …”

 3. Jest taka zdrowa i powszechna zasada-osoby dotknięte bezpośrednio odsuwa się od śledztwa, dochodzenia, prowadzenia sprawy sądowej i na tej samej zasadzie środowiska kresowe powinny być odsunięte od komentowania , bo osobista trauma zasłania im możliwość widzenia sprawy interesem ogółu .Ks.Isakowicz także jest osobą jednego tematu i może nieświadomie , ale staje za interesem Rosji , a nie naszym , oczywistym , wynikającym z wielowiekowej wiezi z tymi stronami. To wspólny kraj był i nie można grzebać sie tylko w ranach.Nikt tak nie robi, ani Niemcy z Francją , ale Isakowicz i owszem.Dlaczego szowiniści ukraińscy mają nienawidzić nas , anie Rosję jako największego ich wroga? Oni też nie są idiotami i wiedza , że do Europy trzeba , a nie do Azji.

  1. Mylne wnioski – bardzo mylne na podobnej zasadzie można by domniemywać i żądać odsunięcia od komentowania zbrodni na Żydach – samych Żydów jakoś nikt na to nie wpada – dlaczego? Ponieważ to niewyobrażalne a też jak najbardziej traumatyczne. Środowiska żydowskie potrafiły tragedię holokaustu wykorzystać dla celów pamięci i wzmocnienia swojego nardu my nie potrafimy – dokładnie odwrotnie – znajdują się tacy którzy twierdzą ze trzeba zakopać tą kwestę pod dywan bo są ważniejsze sprawy. Hańba. Dlatego też zająłem się tą sprawą – chociaż nie jestem „środowiskiem kresowym” – zająłem się w imię polskiej racji stanu i prawdy historycznej a trauma ma tu tyle do rzeczy że traumatycznym jest oglądać takich zdrajców sprawy jak ci którzy milczą na ten temat, lub kłamią. Albo też wreszcie twierdzą że są ważniejsze kwestie w polityce wschodniej. Poczytaj dokładnie wszystko co pisane jest w tym temacie – nie szanowania polskich ofiar sprowadza się do ośmieszania interesów Polski na arenie międzynarodowej – politycy zagraniczni uważnie śledzą takie sprawy – jeżeli jesteśmy nieskuteczni w kwestii pamięci to znaczy że będziemy i w innych kwestiach równie ślamazarni i bez kręgosłupa.

 4. od sprawy banderowskiego ludobójstwa przecież nas odsunięto, i wyszła z tego wersja mało że probanderowska, całe ludobójstwo przemilczano, a z katów robi się bohaterów, z mordercami urządza się manifestacje w Kijowie, albo po co tam szukać w Kijowie, w mieście rządzonym przez PiS – w Przemyślu

  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/ss/upa-przemysl.jpg

  na zdjęciu bandyci z UPA w Przemyślu, PiS musiał wydać zgodę na tą manifestację, inaczej by się nie odbyła

  http://i.iplsc.com/oleh-tiahnybok-jaroslaw-kaczynski-i-witalij-klyczko/0002NEKL9Y5TO10Y-C116-F4.jpg

  Kaczyński z banderowcami w Kijowie, to tam pozdrawiał tłum członków „Swobody” oficjalnym pozdrowieniem morderców z UPA, najbardziej haniebne zachowanie polskiego polityka ostatnich lat

  na tej samej zasadzie zainteresowanych trzymano daleko od sprawy Katynia, i rodziny ofiar, i legalne polskie władze w Londynie, skutek taki, że banda moskiewskich pachołków utrzymywała wersję o sprawstwie niemieckim
  ale i z tej grupy wywodzi się KOR i cała koncesjonowana „opozycja”, tak kłamiąca dzisiaj o zbrodniach UPA

  Gdyby nie Isakowicz-Zaleski, to do dzisiaj większość ludzi w Polsce by nie miała pojęcia o ludobójstwie dokonanym przez UPA, tak wymazano to z historii

  „Nikt tak nie robi, ani Niemcy z Francją , ale Isakowicz i owszem”
  zbrodniarzy niemieckich ściga się do dzisiaj, zbrodniarzy komunistycznych by się ścigało, gdyby im solidaruchy nie zapewniły bezkarności, ale i zbrodnie komunistyczne nie ulegają przedawnieniu, więc proszę nie kłamać, że ktoś gdzieś w środku Europy ludobójstwo pominie milczeniem

 5. Pełna zgoda z Piotrem. Tu nie tyle chodzi o przeszłość, co o przyszłość.

 6. Wklejam komentarz, który dałem na FB:
  W interesie Polski jest, żeby Ukraina nie była ani banderowska ani sowiecka. W związku z tym powinno nam zależeć, by żaden z tych dwóch komponentów ukraińskiej polityki – nacjonaliści i post-sowieci nie zdobyli zdecydowanej przewagi w kraju. Skoro nie ma możliwości, by te siły zniknęły, powinno nam zależeć, żeby się równoważyły, tracąc energię w wewnętrznych zmaganiach. Janukowycz w tym układzie nie był taki zły – bezideowy karierowicz, pragmatyk, człowiek oligarchów. A tym wcale nie zależy na podleganiu Moskwie, gdzie mogliby trafić do łagru jak Chodorkowski. Janukowycz wcale nie był prorosyjski – był zainteresowany stowarzyszeniem z UE, twardo negocjował, ale Europa postawiła go pod ścianą – nie dostał nawet cienia obetnicy wejścia do UE, kazano mu wypuścić Tymoszenko. Zachował się jak państwowiec – podjął jedyną możliwą w tej sytuacji decyzję – nie zgodził się na zaproponowane niekorzystne warunki.
  Teraz sytuacja jest inna – został zagoniony w kozi róg i nie wiadomo, czym to się wszystko skończy. Być może rzeczywiście teraz zwróci się ku Rosji ale to będzie oznaczało jego koniec. A zwycięstwo tej rewolucji grozi niebezpiecznym wahnięciem się szali ukraińskiej polityki na stronę nacjonalistów. Tu nie chodzi o te 10%, które ma „Swoboda”. Od lat obserwuję intensywne przebudzenie świadomości narodowej Ukraińców. Obecny Majdan, na którym hasła banderowskie, w tym „śmierć wrogom”, są powszechne, tylko ten proces zdynamizuje. Możemy nagle obudzić się z banderowskim sąsiedztwem. Banderowcy tak długo nie będą (jawnie) antypolscy, dopóki będą czuć zagrożenie ze Wschodu. Z nami zaczną, gdy uznają, że zagrożenie ze strony Rosji minęło.

 7. Zgadzam się z Panem Piotrem.Już od dawna czytam uważnie jego wpisy i cieszę się,że zajął się tą sprawą.Ja pochodzę ze środowiska kresowego , moja rodzina nie doświadczyła takich traumatycznych przeżyć,a mimo to uważam,że nasi politycy i rządzący nie staneli nigdy na wysokości , aby zadbać o pamięć ofiar ludobójstwa.Gdyby nie osoby intensywnie działający w stowarzyszeniach kresowych pewnie tematu by nie było.Te powiewające flagi nacjonalistyczne w Kijowie ,hasła rzucane przez Swobodę budzą mój niepokój.

 8. „Janukowycz w tym układzie nie był taki zły – bezideowy karierowicz, pragmatyk, człowiek oligarchów. A tym wcale nie zależy na podleganiu Moskwie, gdzie mogliby trafić do łagru jak Chodorkowski. Janukowycz wcale nie był prorosyjski – był zainteresowany stowarzyszeniem z UE, twardo negocjował, ale Europa postawiła go pod ścianą – nie dostał nawet cienia obetnicy wejścia do UE, kazano mu wypuścić Tymoszenko. Zachował się jak państwowiec – podjął jedyną możliwą w tej sytuacji decyzję – nie zgodził się na zaproponowane niekorzystne warunki.” – wiele razy podkreślałem właśnie tą kwestię – która u nas w kraju jest skrzętnie omijana – porównanie z Chodorkowskim samo się nasuwa i jest oczywiste! Dlaczego nie widzi tego cała ta masa naiwnych idąca za mamiącym pełnym nienawiści i krzykliwym manipulowaniem tragedią pod Smoleńskiem? Stawiająca tylko jedno że Rosja jest nam wrogiem po grób???- Pisałem wielokrotnie i mówiłem zresztą też: prawda jest szara niejasna i zaciemniona – jednakże epatowanie informacją że był to zamach jest naciąganiem faktów (?) Bliżej może do tego że to sprawa wielu zaniedbań – i o dziwo wersja o zamachu jest na rękę po-wcom ponieważ łatwiej ją zdyskredytować a tym samym winni zaniedbań unikną kary…. – Rosja nie jest jakimś potworem – bzdurą jest ostrzenie na kanwie Smoleńska grotu nienawiści mającego uderzyć w społeczeństwo przecież nam bardzo bliskie mentalnie…. To że jest tam kilku komuchów – tak samo jak i u nas – którzy dorwali się do władzy i pieniędzy (uwłaszczyli się) nie wyklucza całości – a tego jakoś nie słychać, w ogóle brak tu racjonalności… – Co do zbrodni Ludobójstwa – powinniśmy działać dokładnie tak samo jak Żydzi i państwo żydowskie Izrael – wycieczki do miejsc kaźni całych klas i szkół – budowanie świadomości w młodzieży – po co to oni robią? Zastanówmy się tym bardziej że mamy pełne moralne prawo do tego…. Uczmy się od lepszych (mistrzów) a nie postponujmy i krytykujmy. Tak do niczego nie dojdziemy.

 9. „Te powiewające flagi nacjonalistyczne w Kijowie ,hasła rzucane przez Swobodę budzą mój niepokój.”
  niepokój powinien budzić udział Kaczyńskiego i polityków PiS, a także pozostałych partii solidarnościowych po stronie ideowych spadkobierców morderców z UPA, „Swoboda” pozostała na Ukrainie, Kaczyński, przyjaciel morderców wrócił do Polski i nadal szkodzi naszemu krajowi, wprawdzie bratając się z Tiahnybokiem i Jaceniukiem, po raz kolejny jawnie popierając partię gloryfikatorów morderców z UPA, pokazał swoje antypolskie oblicze, ale jeszcze nie każdy w Polsce ma pojęcie o skali banderowskiego ludobójstwa, o programie politycznym „Swobody”, w którym są roszczenia terytorialne w stosunku do Polski
  niepokój powinien budzić m.in. występ Kaczyńskiego pod czerwono-czarnymi flagami ludobójczej UPA, używanie w stosunku do członków „Swobody” oficjalnych pozdrowień ludobójców z UPA
  po takich wyczynach należy się zastanowić, do czego Kaczyński będzie zdolny w Polsce
  taki haniebny występ powinien być końcem politycznej kariery tego probanderowskiego polityka, co to się udało „Swobodzie” czyli zbudowanie pozycji politycznej na ludobójstwie dokonanym na Polakach jest nie do przyjęcia na Ukrainie, w Polsce jest to jeszcze większy skandal, jednak publiczne media, w tym te związane ze „zwalczającą” go PO całkowicie przemilczały bandycki charakter ukraińskiej „opozycji” i przede wszystkim związki Kaczyńskiego z ideowymi spadkobiercami morderców z UPA
  Kaczyńskiego przedstawiono jako obrońcę „demokracji”, tyle że ta banderowska „demokracja” oznacza wyrąbanie siekierami setek tysięcy Polaków haniebne zachowanie Kaczyńskiego było szokiem nie tylko dla Kresowiaków, mających w pamięci zbrodnie UPA, także dla Polaków nie związanych z Kresami, niestety temat banderowskiego ludobójstwa jest w kraju bardzo słabo znany
  wyczyny Kaczyńskiego powinny oznaczać całkowitą kompromitację PiS i jego przywódcy, znikniecie tej skompromitowanej brataniem się z ludobójcami partii z polskiej sceny politycznej
  jednak kontrolowane przez władzę media nie pozwoliły na zdemaskowanie rzeczywistej roli Kaczyńskiego i jemu podobnych polityków na Ukrainie, nie przedstawiają „Swobody” jako spadkobierców ludobójczych OUN i UPA, a jako demokratyczną opozycję
  jak widać przy całkowitym spadku poparcia PO nie jest w stanie zatrzymać władzy, ale chętnie przekaże ją swemu KOR-owskiemu kamratowi, promowanemu przez media na przywódcę opozycji Kaczyńskiemu, byle tylko zachować postkomunistyczny układ Okrągłego Stołu
  kilka lat temu część Polaków w obliczu dojścia do władzy PO głosowała na PiS jako na „mniejsze zło”, ale wydarzenia w Kijowie pokazują, że to właśnie Kaczyński jest wcieleniem najgorszego zła, nie możemy wielbicielowi zwyrodnialców z UPA dać kolejnej szansy
  w ciągu ostatnich kilku lat okrągłostołowi postkomuniści zniszczyli wszelką niekomunistyczną opozycję, wszyscy pamiętamy PiS-owskie prowokacje przeciwko LPR i „Samoobronie”
  obecnie w roli opozycji pozostał jedynie ruch narodowy i liberałowie wywodzący się z UPR, musimy popierać którekolwiek z tych ugrupowań, a nie dać się skusić na kolejny wybór „mniejszego zła”, jak nam pokazały doświadczenia ostatnich lat PO i PiS są siebie warte, to takie samo dno, tacy sami wielbiciele banderowskich zbrodniarzy
  nasi krewni wymordowani przez zbrodniarzy z UPA nadal czekają na sprawiedliwość, o sprawiedliwości dla ofiar ludobójstwa będziemy mogli mówić dopiero po odsunięciu w kolejnych wyborach PO i PiS od władzy

 10. „Jest taka zdrowa i powszechna zasada-osoby dotknięte bezpośrednio odsuwa się od śledztwa, dochodzenia, prowadzenia sprawy sądowej ”

  gdyby to zastosować do koncesjonowanej przez bezpiekę „opozycji”, rozwiązać IPN i przekazać dokumenty w ręce niezależnych historyków to by zaczęło być w Polsce ciekawie
  żadnych „kombatanckich” życiorysów, z zasłużonych „opozycjonistów by pozostały tylko same „Bolki” i „Docenty”
  nie żadna „walka” z komuną, a wierne wysługiwanie się systemowi komunistycznemu pod przykrywką „opozycji”
  a gdyby jeszcze niezależni historycy zlustrowali solidaruchów do 2 pokoleń wstecz …
  tu syn wykładowcy marksizmu-leninizmu, tam zięć pułkownika UB, tu kolejny synalek działacza KPZU, czyli agenta NKWD czy kolejny brat sądowego mordercy
  nawet niedoszły szef IPN-u ma dziadka majora UB, oczywiście nieściganego za żadne zbrodnie komunistyczne, swoich się nie ściga
  to powyżej to oczywiście autentyczne przypadki „opozycjonistów” z „Solidarności”, nie żadnych ludowców, narodowców czy liberałów, ale właśnie solidaruchów, to działacze tej organizacji mają czerwony stalinowski rodowód, czerwony nie tyle od komunistycznej idei co od krwi polskich patriotów

  my nie żądamy monopolu na badanie zbrodni banderowskich, każdy niezależny historyk wykaże dokładnie to, o czym my mówimy, usiłując przerwać zmowę komunistyczno-solidarnościowych kłamstw

 11. o sojuszniku tow. Kaczyńskiego i innych okrągłostołowych solidaruchów

  http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/co-nosi-w-sercu-oleh-tiahnybok/0wbxs

  czy ktoś jeszcze zagłosuje na tego wielbiciela banderowskich morderców? PiS jest skończony
  okrągłostołowi kamraci Kaczyńskiego do dzisiaj nie potępili jego faszystowskich występów w Kijowie, ale dla każdego Polaka PiS i pozostałe partie solidarnościowe popierające „Swobodę” to totalne dno, dzisiaj nie musimy udowadniać czy w przeszłości poszczególny członek tej partii był konfidentem SB czy też nie, czy pił wódkę z gen. Kiszczakiem przed publiką udając „opozycjonistę” czy rzeczywiście działał przeciw ustrojowi komunistycznemu
  dzisiaj wystarczy zapytać o stosunek do faszystowskich wyczynów Kaczyńskiego w Kijowie, i już mamy odpowiedź czy swój czy wróg, wystarczy zapytać czy nadal ma legitymację probanderowskiego PiS-u, i już wiadomo czy to faszystowski zdrajca, zwolennik morderców z UPA

 12. http://fakty.interia.pl/raport-zamieszki-na-ukrainie/aktualnosci/news-ukraina-opozycja-chce-stworzyc-ukrainska-solidarnosc,nId,1079554

  u nas to „zaraza gorsza od komunizmu”, a jak tam to nazwać? ukraińska, a raczej banderowska „Solidarność” z dodatkiem zbrodniczej ideologii Doncowa? „Solidarność” stworzona na okrutnej śmierci setek tysięcy Polaków zamordowanych przez bandytów z OUN i UPA?
  Pracował przy tworzeniu banderowskiej wersji „Solidarności” będzie banderowiec Jaceniuk ..
  -czy mamy tolerować ukraińskich neonazistów? czy możemy tolerować zwolenników ukraińskich neonazistów w Poslce? zwolenników banderowskich ludobójców? czy poparcie związkowców dla niemieckich neonazistów także by się spotkało z taką obojętnością ze strony społeczeństwa? czy występowanie Kaczyńskiego pod flagą ze swastyką i jawne kpiny z milionów ofiar wymordowanych przez Niemców w obozach koncentracyjnych i masowych egzekucjach także by pominięto milczeniem?
  PiS już nam pokazał na Majdanie jak bliskie mu są krwawe tradycje morderców z UPA, teraz dzięki banderowcowi Jaceniukowi wychodzi prawdziwe oblicze….
  zacieśniając współpracę z „pomarańczowymi” neonazistami ośrodki „naukowe” będą jeszcze bardziej zakłamywać historię banderowskiego ludobójstwa, a sam związek i powiązane z nim partie polityczne będą prowadzić jeszcze bardziej wrogie działania w stosunku do środowisk kresowych
  już obecnie dla Kresowiaków oraz dla każdego Polaka, któremu bliskie są polskie Kresy Wschodnie największym zagrożeniem są nie odradzające się organizacje banderowskie na Ukrainie, z nimi poradzi sobie nasz rodak Wiktor Janukowycz,
  pamiętajmy, że zanim przyjaciel? gloryfikatorów UPA na Ukrainie Kaczyński, a wraz z nim i inni , wybrał się na Ukrainę wspierać naszych neobanderowskich wrogów, przez całe lata działał na rzecz zniszczenia Polski????, skutkiem czego było pozbawienie nas suwerenności dzięki Traktatowi Lizbońskiemu, największemu życiowemu osiągnięciu Kaczyńskiego
  teraz Kaczyński, kierując się internacjonalistycznym obowiązkiem, zamierza we współpracy z banderowcami zadać ostateczny cios Ukrainie, tak bliskiej każdemu pochodzącemu z Kresów Polakowi…

  czy Mychajło Duda ps. „Hromenko”, banderowski morderca, dowódca sotni UPA siejącej śmierć i zniszczenie na tzw. Zakierzonii i przywódca związku zawodowego w Polsce tow. Duda to tylko zbieżność nazwisk?
  może jednak mają wspólne korzenie? skąd więc takie poparcie, ujawnione przez banderowca Jaceniuka ze strony polskich, czy raczej polskojęzycznych związkowców?

Możliwość komentowania jest wyłączona.