Radio Wnet jutro – o 11 lipca 72 rocznica Ludobójstwa.

W piatkowy poranek, o 08:07 (czas Dublin – Londyn) – 09:07 (czas Warszawa) Irlandzka Tygodniówka WNET i wspomnienie Ofiar Rzezi Wolynskiej 1943. Podziekowania dla Piotr Szelagowski Aleksander Ziemiańczyk i Wojtek Bakun … z Radio WNET i Półka Radio Wnet

Adres: www.radiownet.pl/
Wołyń 1943

Irlandzka Tygodniówka WNET ,,Wołyń 1943-Pamiętamy!” – zaprasza Tomasz Wybranowski
Radio WNET w mieście Śródmieście (Warszawa)

W piatkowy poranek w Radiu WNET wspomnienie polskiej hekatomby na Wolyniu, Kresach II Rzeczpospolitej.

Poprawnosc polityczna polskich polityków zadziwia coraz barziej. Temat Ofiar Wolynia 1943 i mordów OUN i UPA na ludnosci cywilnej w latach 1942 – 1947 „zamatany jest pod dywan”…. Byc poprawnym, ale zapominac o przelanej krwi przodków? Byc poprawnym i deptac polska racje stanu, gdy naród, który chce bratac sie i godzic, czci tych, co mordowali cywili, w imie Wielkiej Ukrainy?

W programie takze m.in. o I Marsz Pamieci Ofiar Rzezi Wolynskiej – Przemysl 11 lipca 2015 (Wojciech Wojtek Bakun dziekuje)… Oraz o pewnym apelu ” o zgode i braterstow” podpisanym przez osoby, które przecza, ze do Rzezi Wolynskiej doszlo…

Paweł Kukiz o Swoich występach na majdanie:
Zawsze byłem zwolennikiem pojednania, jestem generalnie zwolennikiem zgody i współpracy. Wychodziłem z założenia, że moim obowiązkiem jako chrześcijanina jest pomoc tym, którzy walczą o niepodległość. Natomiast w momencie, gdy Ukraińcy uznali UPA i Diaczenkę – bandytę, który pacyfikował na Czerniakowie w Warszawie cywilną ludność i przez którego mało co mnie by na świecie nie było, ponieważ moja matka stała już nad wykopanym dołem, gdy Ukraińcy zakładali taśmy na CKM ? za bohaterów, trochę to mój zapał pomocy chrześcijańskiej ostudziło.

Żałuje pan swoich występów na Eromajdanie?

Skąd! Spełniłem chrześcijański obowiązek pomocy bliźniemu. Mało tego, gdybym dziś zobaczył czy to rannego Ukraińca, czy rannego Rosjanina, Żyda czy Francuza, to gdybym mógł, starałbym się mu uratować życie.

Cytat z materiału: Paweł Kukiz: „Zagrożony może być nasz byt etniczny”

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.