Rosyjska broń termobaryczna…

Na powierzchni mniej więcej 300 metrów kwadratowych ginie wszystko co żywe. Tak działa pocisk termobaryczny.

http://youtu.be/d-7ZtZSyAfk

Śmierć przynosi ciśnienie i wysoka temperatura.

„Działanie tego typu broni jest bardzo nieprzyjemne. „Na początku wzbudziła w nich przerażenie, ale później zrobiło się ciekawie” – powiedział o swoich żołnierzach Vladimir Shulik, dowódca batalionu. „Takie systemy są w stanie wykonać bardzo specyficzny zakres czynności. Z ich pomocą można skutecznie uderzyć w dobrze umocnione pozycje, które opierają się innym typom broni. Jednostki te mają jednak stosunkowo mały zasięg, cienki pancerz i ograniczoną liczbę amunicji, przez co mogą być łatwym celem” – tłumaczy Victor Murakhovsky z magazynu „Arsenal”.”

TOS-1A „Burning Sun” (z ang. palące słońce) wystrzeliwuje jednocześnie 24 pociski kalibru 220 mm i wadze 73 kg (pojedynczy pocisk rakietowy). Zasięg broni to 6 km. Wyrzutnie są zainstalowane na podwoziu T72. Pocisk tuż przed celem „rozpyla” mieszaninę gazu, która błyskawicznie zapala się wysysając powietrze i spopielając wszystko na powierzchni około 300 metró kwadratowych.

Źródło cytatu: Rosjanie przetestowali udoskonalone wyrzutnie pocisków termobarycznych

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.