Rozmowy na temat powstania nowego centrum handlowego na Ratajach – w Warszawie.

Tam zaproszono mieszkańców Rataj z ulicy Milczańskiej. Do Warszawy. Aby pomyśleć nad nowym centrum na Łacinie (przy rondzie i ulicy Jana Pawła II). Kuriozum? Pewnie tak, chociaż – wiadomo do Warszawy mało ludzi pojedzie…
Cytat:
Na pismo z prośbą mieszkańców o stanowisko w sprawie Milczańskiej Apsys odpowiedział i… zmienił poprzednie zdanie. W piśmie inwestor podkreśla, że zależy mu na rozmowach z mieszkańcami, a ich opinie są ?wyjątkowo wartościowe i stanowią ważny element podejmowanych decyzji?. – Dodano jednak, że problem Milczańskiej jest dla inwestora zaskoczeniem, o którym chętnie porozmawia z mieszkańcami w Warszawie pod koniec lutego – dziwi się Marciniak. Podobne pismo wysłało do inwestora miasto, ale oficjalnej odpowiedzi jeszcze nie otrzymało.”
Źródło cytatu:
Ruszy budowa CH Łacina: jeśli nic się nie zmieni w kwestii dróg, będą protesty

Tymczasem remont wiaduktu na ul. B. Krzywoustego, która jest ulicą dojazdową z kierunku Środa Wlkp. do Poznania i ronda przy którym będzie zlokalizowane centrum zapowiada się na pięć lat: Walczymy z Wiaduktem

Co też możemy poczytać sobie na stronie: nasze miasto ? Swoiste „mydlenie oczu”?
Jak inaczej nazwać wypowiedzi, chociażby prezydenta miasta?
Prezydent Ryszard Grobelny na łamach ?Gazety Wyborczej? przyznał, że nie jest entuzjastą rozwiązania urbanistycznego, w którym dwa centra handlowe, Malta i Łacina znajdą się obok siebie.
W następnym akapicie jednak czytamy że jest „za”…, ponieważ inaczej nie może, z uwagi na ogromne koszty odszkodowań. A jakie to koszty? I dla kogo ogromne? Mozę warto o tym wiedzieć?
Można zadać sobie pytanie dlaczego rozpoczęto w takim razie budowę centrum Malta, skoro wcześniej podpisano zobowiązanie co do budowy centrum Łacina?

Z tymi osobami, z którymi do tej pory rozmawiałem wszystkie są przeciw tej budowie. Jednym z argumentów jest: spadek obrotów sklepów umieszczonych w innych pobliskich centrach handlowych, nie mówiąc już o małych sklepach w okolicy. Nie wiem kto prowadzi politykę urbanistyczną miasta jeżeli chodzi o rozwój infrastruktury handlowej, ale moim zdaniem „dał ciała”…

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.