Różne zachowania na Ukrainie…dobra droga?

Od nacjonalistycznego pienia pochwalnego: Lider ukraińskich nacjonalistów: Bierzmy przykład z Polski! – …”Tak właśnie dzieje się w państwach, które dbają o swoje narodowe interesy? ? napisał Bilecki na swoim profilu na Facebooku. Rozpływał się w pochwałach na temat skuteczności działań polskich władz…”
Więcej w samym linku prowadzonym do wpisu na dorzeczy.pl.
Co powiedzieć… nacjonaliści chcą się wzorować na Polsce, a jednocześnie wymieniają cały szereg minusów w swoim kraju. Skąd są? Dlaczego się pojawiają? Dlaczego ponad 10 mln obywateli uciekło z tego kraju? To nie tylko powód obecnych (może i większych) wpływów wschodniego sąsiada.
Może to kwestia głębsza i poważniejsza? Szukanie etosu tam gdzie nie powinno się w ogóle mówić o jakimkolwiek etosie…
Ukraina: Radna Lwowa zwolniona z pracy w szkole za gloryfikację Hitlera – oby takie z kolei działanie stało się powszechne i aby było rozumiane jednoznacznie, a wszelkie ślady działań, które prowadzą do gloryfikacji III Rzeszy i Bandery – były ścigane z urzędu. A na razie daleka droga do tego…

Szczęśliwie Swoboda wiele straciła na znaczeniu, niemniej inne radykalne frakcje nadal bardzo dobrze się czują i działają…
Link i informacja nadesłana z Kijowa (strona na FB):

Autor

Piotrek

Cóż, ten świat nie zawsze działa według norm, które zakładasz,że istnieją...? Co jest dobre co złe? Czy lepiej milczeć na ten temat, czy mówić? Zdecydujcie sami, ja już podjąłem decyzję.